Inter nedal Turínu žiadnu šancu, Škriniar odohral celý zápas

Radosť hráčov Interu Miláno v zápase 13. kola Serie A 2019/2020 proti FC Turín.
Radosť hráčov Interu Miláno v zápase 13. kola Serie A 2019/2020 proti FC Turín. (Autor: Di Marco - TASR/AP)
TASR|23. nov 2019 o 19:28

Inter stráca bod na Juventus.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo 3:1, keď v závere otočili skóre.

Domáci hráči boli v prvom polčase oveľa nebezpečnejší, svojho súpera prestrieľali a mohli sa ujať vedenia, no Musa Barrow nepremenil v 18. minúte penaltu, keď napálil loptu do brvna.

Po zmene strán sa im to už podarilo. Barrow odcentroval z pravej strany a voľný Robin Gosens poslal loptu hlavou do siete.

V 74. minúte sa však so šťastím presadil argentínsky útočník Gonzalo Higuain a o ďalších osem minút otočil skóre. V nadstavenom čase poistil výhru po brejku Paulo Dybala.

Pre Juventus to bola napriek absencii Cristiana Ronalda už štvrtá výhra v rade a tabuľku vedie o bod pred Interom Miláno.

Ten suverénne uspel na ihrisku FC Turín 3:0. V drese hostí odohral slovenský obranca Milan Škriniar celý zápas a dostal žltú kartu v 64. minúte za podrazenie.

AC Míláno sa rozišlo s SSC Neapol remízou 1:1 a ani jeden tím tak nezlomil sériu bez víťazstva. Tá milánska trvá tri zápasy, neapolská trvá už päť duelov. SSC figuruje v tabuľke nad priebežnom 7. mieste, AC je až trináste.

Serie A 2019/2020 - 13. kolo

Atalanta Bergamo - Juventus Turín 1:3 (0:0)

Góly: 56. Gosens - 74. a 82. Higuain, 90.+2 Dybala

AC Miláno - SSC Neapol 1:1 (1:1)

Góly: 29. Bonaventura - 24. Lozano

FC Turín - Inter Miláno 0:3 (0:2)

Góly: 12. Martinez, 32. de Vrij, 55. Lukaku

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas a v 64. minúte dostal žltú kartu/

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Inter nedal Turínu žiadnu šancu, Škriniar odohral celý zápas