Inter Miláno aj so Škriniarom prehral, Hamšíkov Neapol otočil zápas

Futbalisti Interu Miláno prehrali v Turíne.
Futbalisti Interu Miláno prehrali v Turíne. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|8. apr 2018 o 14:42

Pozrite si sumár výsledkov nedeľných zápasov 31. kola Serie A.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom prehrali v súboji 31. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Turín 0:1.

O triumfe domácich rozhodol v 36. minúte srbský reprezentant Adem Ljajič. Inter tak nevyužil šancu dostať sa pred AS Rím, zaostáva za ním naďalej o jeden bod.

Na tretiu priečku o skóre pred AS ale poksočilo Lazio Rím vďaka víťazstvu 2:1 na ihrisku Udinese.

Neapol až v úplnom závere súboja s Chievom Verona zabránil veľkému prekvapeniu a po obrate zostal reálne v hre o majstrovský titul.

Ešte v 89. minúte prehrávali domáci 0:1, potom ale vyrovnal striedajúci Arkadiusz Milik a v tretej minúte nadstavenia rozhodol o troch bodoch pre favorita Amadou Diawara.

Na lídra tabuľky Juventus Turín tak Neapol stráca naďalej štyri body.

Dries Mertens nepremenil v 50. minúte v drese domácich pokutový kop a hostia potom skórovali z jedinej vážnejšej akcie - úspešným strelcom bol Poliak Mariusz Stepiňski v 73. minúte.

Marek Hamšík hral za Neapol do 64. minúty a opäť sa zapísal do histórie Neapola. Na konto si pripísal už 388. súboj v drese SSC v Serii A, čím prekonal rekord Giuseppeho Bruscolottiho.

Slovenský legionár v službách Hellasu Verona Ľubomír Tupta zasiahol do hry v 77. minúte duelu s Cagliari, v ktorom jeho tím vyhral doma 1:0.

V boji o európske poháre zaváhalo milánske AC, ktoré doma iba remizovalo so Sassuolom 1:1.

25. Nwankwo

Hellas Verona - Cagliari Calcio 1:0 (1:0)

: 86. Kalinič - 75. Politano

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter Miláno aj so Škriniarom prehral, Hamšíkov Neapol otočil zápas