Futbalisti Neapola opúšťajú ihrisko po remíze so Sassuolom.
Futbalisti Neapola opúšťajú ihrisko po remíze so Sassuolom. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. mar 2018 o 14:50

Neapol na ihrisku Sassuola vyrovnal až po príchode Mareka Hamšíka.

RÍM. Futbalisti Neapola si skomplikovali boj o titul v najvyššej talianskej súťaži. V sobotňajšom stretnutí 30. kola Serie A iba remizovali na pôde Sassuola 1:1.

Hostia pritom mali namále, keď im bod zariadil až vlastný gól Rogeria z 80. minúty zápasu. Slovenský kapitán Neapola Marek Hamšík nastúpil v 75. minúte.

Juventus využil zaváhanie Neapola, doma zvíťazil nad AC Miláno 3:1.

Na gól Paula Dybalu odpovedal ešte v prvom polčase bývalý obranca Leonardo Bonucci. V závere zápasu však rozhodol Juan Cuadrado a poistku pridal Sami Khedira.

Juventus odskočil v ligovej tabuľke druhému Neapolu na rozdiel štyroch bodov.

Futbalisti Interu Miláno na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Hellasu Verona presvedčivo 3:0 v sobotňajšom stretnutí 30. kola talianskej Serie A.

V základnej zostave domácich odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar, do štatistík sa však nezapísal.

Dvoma gólmi sa prezentoval Mauro Icardi, jeden zásah pridal Ivan Perišič. Inter neprehral štvrtýkrát po sebe.

AS Rím nepotvrdil úlohu favorita a na ihrisku Bologne iba remizoval 1:1. Po góle Čiľana Ericka Pulgara v 18. minúte Bologna dokonca viedla, no aspoň bod pre hostí zariadil v 76. minúte reprezentant Bosny a Hercegoviny Edin Džeko.