Neapol vyhral v Bergame a je stále prvý, Inter doma remizoval s AS Rím

Marek Hamšík počas zápasu Neapol - Fiorentina.
Marek Hamšík počas zápasu Neapol - Fiorentina. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. jan 2018 o 14:52

V akcii boli Marek Hamšík a Milan Škriniar, Filip Vaško do hry nezasiahol.

RÍM. Futbalisti Neapola zvíťazili na pôde Atalanty Bergamo v nedeľňajšom stretnutí 21. kola talianskej Serie A 1:0 a naďalej si držia prvú priečku v tabuľke. O jediný zásah stretnutia sa v 65. minúte postaral belgický útočník Dries Mertens.

Slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý počas uplynulých dní bojoval s chorobou, nastúpil do zápasu v 74. minúte, keď vystriedal Lorenza Insigneho.

Neapol má na čele poradia štvorbodový náskok pred úradujúcim šampiónom Juventusom Turín, ktorý v pondelok privíta FC Janov.

Sampdoria Janov doma zvíťazila nad Fiorentinou 3:1, všetky góly domácich strelil taliansky veterán Fabio Quagliarella.

Udinese Calcio doma remizovalo 1:1 so SPAL Ferrara, na lavičke domácich bol 18-ročný slovenský obranca Filip Vaško.

Vo večernom súboji domáci Inter Miláno remizoval 1:1 s AS Rím, na gól Stephana El Shaarawyho z prvého polčasu odpovedal v 86. minúte Matías Vecino. V drese Interu odohral celý zápas slovenský stopér Milan Škriniar.

Góly:
8. Barella - 36. a 42. Kessié (prvý z pok. kopu)
ČK: 88. Barella po 2. ŽK - 80. R. Rodríguez po 2. ŽK

Inter Miláno - AS Rím 1:1 (0:1)
Góly:
86. Vecino - 31. El Shaarawy
/obranca Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol vyhral v Bergame a je stále prvý, Inter doma remizoval s AS Rím