Zlatan Ibrahimovič v drese AC Miláno.
Zlatan Ibrahimovič v drese AC Miláno. (Autor: TASR)
TASR|11. jan 2020 o 16:58

Neapol prehral na ihrisku Lazia.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno v 19. kole talianskej Serie A na San Sire iba remizovali s Atalantou Bergamo 1:1. V zostave domácich chýbal pre kartový trest slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

Inter je na čele tabuľky o bod pred Juventusom Turín, ktorý má však k dobru nedeľňajší duel na Stadio Olimpico proti AS Rím.

Nerazzurri viedli od 4. minúty po góle Lautara Martineza, no Atalante sa štvrťhodinu pred koncom podarilo vyrovnať zásluhou Robina Gosensa.

Hostia mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Luis Muriel však v 88. minúte nepremenil pokutový kop. Jeho strelu slovinský brankár Samir Handanovič vyrazil.

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič si otvoril strelecký účet po návrate do Talianska.

Útočník, ktorý oblieka dres AC Miláno, sa presadil už v druhom vystúpení po prestupe do Serie A.

Ibrahimovič zvyšoval vedenie Milána nad tímom z Cagliari, keď v 64. minúte zakončoval po prihrávke Hernandéza.

Rímske Lazio natiahlo šnúru víťazných zápasov na desať, keď zdolalo SSC Neapol 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 82. minúte Ciro Immobile po hrubej chybe kolumbijského brankára Davida Ospinu, ktorý váhal s odkopom.

Lazio naposledy stratilo body 19. októbra, keď na domácom trávniku remizovalo s Atalantou Bergamo 3:3.

Seria A 2019/2020 - výsledky zápasov 19. kola - sobota

• Cagliari - AC Miláno 0:2 (0:0)

Góly: 46. Leao, 64. Ibrahimovič

• Lazio Rím - SSC Neapol 1:0 (0:0)

Gól: 82 Immobile

• Inter Miláno - Atalanta Bergamo 1:1 (1:0)

Góly: 4. Martinez - 75. Gosens

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ibrahimovič si otvoril strelecký účet po návrate do Talianska, Inter len remizoval