Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Serena je najlepšia, nemrzela by ju prehra so Serenou

SITA|Publikované 3. júl 2007 o 10:56

LONDÝN 3. júla (SITA) - Zvedavé televízne kamery prezradili a Sky News zverejnili, aké poznámky si číta počas prestávok po nepárnych gemoch americká tenistka Serena Williamsová. V motivačnom notese pondelňajšej ...

LONDÝN 3. júla (SITA) - Zvedavé televízne kamery prezradili a Sky News zverejnili, aké poznámky si číta počas prestávok po nepárnych gemoch americká tenistka Serena Williamsová. V motivačnom notese pondelňajšej premožiteľky Daniely Hantuchovej v osemfinálovom 4. kole Wimbledonu sa nachádzajú zaklínadlá typu: "Moje pozitívne myšlienky sú silné, negatívne sú slabé", "Si jednotka", "Si najlepšia". Medzi takýmito mantrami sa síce vyskytujú aj jednoduché pripomienky základných herných návykov ako "Hýb sa", "Zníž ťažisko", "Zrýchli presuny", ale nechýba ani konkrétna a jasná pripomienka: "Chceš vyhrať Wimbledon".

Ako je známe, dvojnásobná šampiónka z majstrovstiev Anglicka na trávnatých dvorcoch All England Lawn Tennis and Croquet Clubu vyhrala 6:2, 6:7 (2), 6:2 napriek tomu, že sa v koncovke druhého setu (*5:5, 30:15, podávala Hantuchová) zrútila na kurt s kŕčmi v ľavom lýtku. Neskôr priznala, že takúto silnú bolesť ešte nikdy necítila. Údajne ani nerátala s tým, že z centrálneho dvorca odíde na vlastných nohách. Osmičku svetového rebríčka napokon zachránil dážď počas tajbrejku (za stavu 4:2* pre Hantuchovú), na čo neskôr sama povedala: "Určite to bola moja spása. Nemohla som sa hýbať." Serena síce v dohrávke neuhrala v skrátenej hre už ani bod, ale viac ako hodina na regeneráciu jej výrazne pomohla postúpiť v zatepľujúcich bielych teplákoch a "cez bolesť" do štvrťfinále proti najvyššie nasadenej Belgičanke Justine Heninovej. Na otázku, či by ju mrzela prehra so súperkou, ktorá by v podstate hrala na jednej nohe, Američanka s úsmevom odvetila. "Ak by tou súperkou bola Serena Williamsová, tak by som sa necítila až tak zle."

Svetoznámy tenisový tréner Nick Bollettieri, ktorý v minulosti dohliadal na rozvoj oboch sestier Williamsových, povedal: "Neviem, či sa dá vôbec stanoviť hranica vôle. Určite sú však ľudia, ktorí v tomto smere majú v sebe niečo navyše oproti bežnej populácii. Niečo, čo dostane priechod a mení vývoj vecí vo chvíli, keď sa koniec zdá byť neodvratný. Serena i Venus patria do takejto výnimočnej sorty." Ruska Maria Šarapovová, ktorú Serena "zrušila" 6:1, 6:2 vo finále Australian Open 2007, skonštatovala: "Nik nemôže pochybovať o jej mentálnej odolnosti. Na dvorci ju preukázala v nespočetných prípadoch. Serena je bojovník, ktorý ešte aj prehru chce mať takú, akú si stanoví." Kapitánka amerického fedcupového družstva Zina Garrisonová, ktorá sa na obe sestry Williamsové bude spoliehať v semifinále ročníka 2007 proti Rusku (14. - 15. júla v Stowe) pridala: "Presne toto je Serena a dôvod, prečo je ozajstnou šampiónkou. Čím hlbšie ju zrazíte, tým viac ona dostane zo seba v snahe vymaniť sa z krízy."


Autor: SITA

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.