MURCIA 17. januára (SITA) - Volejbalistky slovenského majstra OMS Senica prehrali aj v odvetnom osemfinálovom zápase druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže Top Teams Cup (TTC), keď po domácej prehre 0:3 podľahli favorizovanému španielskemu družstvu Grupo 2002 Murcia opäť 0:3. Medzi osem najlepších tímov tak postúpili Španielky.
Výsledok - odveta:
Grupo 2002 Murcia - VK OMS Senica 3:0 (17, 15, 14) - prvý zápas 3:0, do štvrťfinále postúpila Murcia
65 min, rozhodovali: Lavorenti a Camera (obaja Tal.), 2000 divákov
Zostavy:
VK OMS Senica: Viestová, Biksadská, Schlindweinová, Jošovičová, Gáliková, Olivierová-Cruzová (Kleskeňová - libero, Bramborová).
Grupo 2002 Murcia: Perezová, Metcalfová, Vargasová, Riverová, Glinková, Mrózová (Rodriguezová - libero)
Seničanky ani v odvete nemali proti tímu nabitému veľkými menami šancu, no napriek tomu v prvom sete dokonca viedli 12:10. Potom sa však prejavili skúsenosti Murcie, ktorá už nastúpila aj s Američankou Metcalfovou, ktorá v zostave nahradila majsterku sveta z minuloročného šampionátu v Japonsku Rusku Kiličová. Zverenkyne trénera Vladimíra Sirvoňa potom držali s favoritom krok aj v treťom dejstve, keď sa naťahovali až do pätnásteho bodu. V závere sa však znovu prejavila kvalita kádra Murcie, ktorá bez väčších problémov zvíťazila.
Vladimír Sirvoň (tréner Senice): "Súperky hrali približne to, čo u nás. My sme striedali dobré okamihy s chybami, za ktoré nás Murcia nekompromisne trestala. Dievčatá však diváci ocenili aj potleskom za dlhé a pekné výmeny. Keby sme mali v prvom sete trochu viac šťastia, uhráme viac bodov. V druhom moje zverenkyne kazili podanie, zrejme prameniace z veľkého tlaku a zodpovednosti."















