Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Seničan Lukšík možno prestúpi do ADO Den Haag

Filip Lukšík. (Autor: SITA)
SITA|13. jún 2011 o 11:59

Ak by sa zrealizoval prestup Filipa Lukšíka do Haagu, stal by sa v krátkom časovom slede tretím Slovákom, ktorý pôsobil v tomto tíme.

SENICA. Dvadsaťšesťročný odchovanec futbalovej banskobystrickej Dukly Filip Lukšík má za sebou výbornú sezónu v drese FK Senica. V Corgoň lige 2010/2011 patril medzi najuznávanejších ľavých obrancov, vďaka čomu sa dvakrát predstavil aj v A-tíme SR pod taktovkou hlavného trénera Vladimíra Weissa st.

Meno ofenzívneho krajného obrancu, ktorý okrem materskej Dukly pôsobil aj v Sigme Olomouc, Lipovej, Třinci, Trenčíne a poľskej Odre Wodzislav, sa objavilo v notesoch pozorovateľov viacerých európskych tímov. V týchto dňoch funkcionári FK Senica rokujú s predstaviteľmi klubu ADO Den Haag o prípadnom prestupe Filipa Lukšíka do Holandska.

"Počas celej sezóny podával profesionálne výkony, v zápasoch i v tréningovom procese. Je radosť s ním spolupracovať. O Filipa je záujem z viacerých strán. Najkonkrétnejšie podmienky nám ponúkol Den Haag. Zatiaľ nie je nič uzavreté. Či Filip napokon prestúpi do Holandska, alebo zostane u nás, ukážu najbližšie dni,“ citovala oficiálna klubová stránka tímu zo Záhoria slová jeho prezidenta Viktora Blažeka.

"V Haagu som strávil jeden deň. Najskôr som si prezrel štadión. S trénerom i asistentom som absolvoval pomerne rozsiahlu debatu. Diskutovali sme o hernom štýle mužstva. Potešilo ma, že ADO vyznáva ofenzívny prejav. Tento spôsob mi vyhovuje viac ako pevná defenzíva. V jednej z ankiet bol Haag za uplynulý ročník vyhodnotený ako tím s najpríťažlivejším herným prejavom. S Holanďanmi sme si dohodli podmienky a teraz čakám, ako sa dohodnú medzi sebou oba kluby,“ prezradil dvojnásobný reprezentant SR cieľ svojho jednodňového pobytu v holandskom prímorskom meste.

Autori správy o Lukšíkovej skúške v Haagu pripomenuli, že ak by sa jeho prestup do Haagu napokon zrealizoval, stal by sa v krátkom časovom slede tretím Slovákom, ktorý pôsobil v tomto tíme.

"Pri kontaktnom rozhovore sme sa bavili aj o Csabovi Horváthovi a Ferovi Kubíkovi. Obom sa tam darilo. Slovensku urobili dobré meno," uviedol Lukšík.

Slovenský futbalista priznal, že o Haagu doteraz toho veľa nevedel. "Až keď sa začal rysovať môj presun do ADO, začal som si zisťovať viac informácií. Prekvapilo ma, že je to viac ako polmiliónové mesto. Netušil som, že mesto sa rozprestiera pri mori, ani to, že leží tak blízko pri Amsterdame," zdôraznil Filip Lukšík, ktorý v Senici zažil najvydarenejšiu sezónu svojej futbalovej kariéry.

Súvisiace články