Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Sapara aj Marek Čech v Turecku skončili

(Autor: TASR)
SITA|30. júl 2013 o 10:54

Marek Sapara končí v tureckom Trabzonspore, budúcnosť zatiaľ nerieši.

TRABZON. Slovenskí futbalisti Marek Sapara a Marek Čech ukončili svoje pôsobenie v tureckom Tranzonspore. S klubom sa obaja dohodli na predčasnom rozviazaní zmluvy a môžu si hľadať nové pôsobisko.

"Náš klub sa dohodol na vzájomnom ukončení spolupráce s Marekom Saparom," cituje stanovisko Tranzonsporu turecká verzia webstránky Eurosportu.

"Ešte to nie je oficiálne, ale sme ústne dohodnutí. Čakám na právne kroky, včera som posielal potrebné dokumenty. Keďže som doma na Slovensku, tak to trochu dlhšie trvá," prezradil Sapara pre agentúru SITA.

Bývalý futbalista Gaziantepsporu, Ankaragücü či Rosenborgu Trondheim zatiaľ ešte nevie, ako sa bude vyvíjať jeho kariéra. Rodák z Ďurďošíka si v záverečný júnový deň zranil koleno a nemôže hrať pol roka.

"Počkám, kým sa doliečim. Rozhodol som sa zotaviť tu na Slovensku, pretože v Trabzone nie je taká starostlivosť, čo sa týka toho kolena. V januári budem rozmýšľať, čo ďalej," dodal 38-násobný slovenský reprezentant.

Misiu v Trabzonspore sa rozhodol ukončiť aj obranca Čech. "Po starostlivom zvážení som sa rozhodol ukončiť svoju zmluvu v Trabzonspore, pretože pre mňa bol vždy na prvom mieste futbal a v našom kádri bolo príliš veľa zahraničných hráčov. Turecký futbalový zväz navyše z roka na rok sprísňuje kritéria v počte cudzincov na ihrisku. Preto som nechcel riskovať, že ďalšiu sezónu budem nepravidelne hrávať. Do konca prestupového obdobia je ešte dostatok času, aby som si našiel nový klub," povedal Čech pre stránku cechfootballagent.com.

Tridsaťročný zadák mal v Trabzone zmluvu ešte na jednu sezónu, teraz sa ale stal voľným hráčom. V minulosti pôsobil v bratislavskom Interi, Sparte Praha, Porte i vo West Bromwich Albion. "Chcel by som sa aj touto cestou poďakovať vedeniu Trabzonsporu za rýchle a korektné jednanie a najlepším fanúšikom v celom Turecku za dvojročnú podporu a fantastické i fanatické povzbudzovanie. Vždy sa rád do Trabzonu vrátim," dodal Čech.

Súvisiace články