Sam Bennett na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)

1.Sam BennettÍrskoBora-Hansgrohe5:16:25 h
4.Daniel McLayV. BritániaEF Education First+ 0 s
5.Bryan CoquardFrancúzskoVital Concept-B&B Hotels+ 0 s
6.Niccolo BonifazioTalianskoDirect Energie+ 0 s

MOULINS. Írsky cyklista Sam Bennett zvíťazil v utorňajšej tretej etape na podujatí Paríž - Nice zaradeného do prestížneho kalendára World Tour.

Dvadsaťosemročný jazdec tímu Bora-Hansgrohe sa presadil v šprintérskej koncovke v meste Moulins, etapa štartovala v Cepoy a merala 200 kilometrov.

Bennett vo finiši zdolal Austrálčana Caleba Ewana vo farbách Lotto Soudal, na tretej pozícii skončil Holanďan Fabio Jakobsen zo zoskupenia Deceuninck - Quick Step.

Bennett si pripísal tretie víťazstvo v tejto sezóne a celkovo 32. v kariére. Slovensko na podujatí nemá zastúpenie.

Na čele priebežného celkového poradia zostal holandský cyklista tímu Jumbo-Visma Dylan Groenewegen.

Pred Poliakom Michalom Kwiatkowským (Sky) má k dobru šesť sekúnd, tretí je s mankom jedenástich sekúnd Španiel Luis León Sánchez z Astany.

Stredajšia štvrtá etapa z Vichy do Pélussin na 212 kilometrov bude mať už mierne zvlnený charakter. Cyklistov čaká päť menších stúpaní, to posledné je na programe jedenásť kilometrov pred cieľom.

6.Matteo TrentinTalianskoMitchelton-Scott+ 20 s
Domov»Cyklistika»Tretiu etapu na Paríž - Nice vyhral Bennett z Bory, Groenewegen si udržal post lídra