Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Šaľa s Ambalažou dvakrát doma, no už bez Čamajovej

TASR|15. sep 2006 o 12:28

Šaľa 15. septembra (TASR) - Hádzanárky slovenského vicemajstra zo Slovana Duslo Šaľa odohrajú obidve stretnutia 2. kola Pohára víťazov pohárov s macedónskym ...

Šaľa 15. septembra (TASR) - Hádzanárky slovenského vicemajstra zo Slovana Duslo Šaľa odohrajú obidve stretnutia 2. kola Pohára víťazov pohárov s macedónskym tímom Ambalaža Kabran Kavadarci na domácej palubovke. Vedenie deväťnásobného slovenského šampióna sa vo štvrtok dohodlo s predstaviteľmi macedónskeho klubu aj na termínoch - prvý zápas odohrajú v Mestkej športovej hale v piatok 13. októbra o 18.00, odveta bude na programe v nedeľu 15. októbra o 10.30.

"S prvotnou iniciatívou odohrať obidve stretnutia na Slovensku pritom prišli macedónski súperi, ktorí nás oslovili prostredníctvom faxu. Samozrejme, že sme sa snažili celú záležitosť čo najskôr doriešiť a vo štvrtok sme dospeli k dohode," informoval TASR generálny sekretár Šale Ladislav Kovács. Tradičný slovenský zástupca v pohárovej Európe zaplatí hráčkam z bývalej Juhoslávie za cestu a bude hradiť aj všetky výdavky spojené s ubytovaním a stravou na štyri dni. Do Šale sa pritom chystá až takmer 30-členná výprava z Balkánu.

"Naše postupové šance skutočnosť, že oba zápasy odohráme pred naším publikom určite zvyšuje. Navyše sa vyhneme dlhej ceste, čo nám v náročnom programe určite pomôže. Aj keď na druhej strane sa musím priznať, že o našom súperovi máme zatiaľ len elemntárne informácie," priznala trénerka Darina Braunová. V desaťčlennej súťaži obsadila Amabalaža v minulom ročníku tretiu priečku za suverénnym Kometalom Skopje a Kalem Kičevom.

Braunovej tím, ktorý hneď v úvodnom kole WHIL inkasoval prehru od najväčšieho rivala z Michaloviec, sa však až do konca sezóny bude musieť zaobísť bez opory Marcely Vlčkovej-Čamajovej, ktorá v utorok vedeniu oznámila, že nastupuje na materskú dovolenku. Do sezóny pritom vicemajster vstúpil bez ďalšej spojky - reprezentantky Petry Gáborovej, ktorú čaká už druhý artroskopický zákrok kolena a po menisku jej budú operovať krížne väzy.

Súvisiace články