Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

S istotou štvrťfinále USA, Francúzsko, Argentína a Česko

SITA|Publikované 9. feb 2008 o 21:03

BRATISLAVA 9. februára (SITA) - Po sobotňajších štvorhrách je zatiaľ známa polovica z účastníkov štvrťfinále Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných družstiev mužov. Medzi najlepších osem, ktorí ...

BRATISLAVA 9. februára (SITA) - Po sobotňajších štvorhrách je zatiaľ známa polovica z účastníkov štvrťfinále Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných družstiev mužov. Medzi najlepších osem, ktorí sa stretnú 11. - 13. apríla, na viedenskej antuke, hoci mala zneistiť ich krok, bez zakolísania postúpili trofej obhajujúce Spojené štáty americké. Bratia Bob a Mike Bryanovci si po piatkových úspechoch Andyho Roddicka i Jamesa Blaka vylepšili svoju deblovú bilanciu v rámci „šalátovej misy“ na 14:1 a nedeľňajšie dvojhry v hale Ferryho Dusiku sa stali len formalitou.

USA už vedia, že najbližšie budú mať výhodu domáceho prostredia, a to proti Francúzsku. Americká tenisová asociácia USTA totiž vopred pre takúto eventualitu ohlásila ako dejisko Winston-Salem. Zámorský tím vlani v tomto meste-dvojičke v Severnej Karolíne v rovnakej fáze súťaže zdolal Španielsko bez Rafaela Nadala 4:1. Za tri dni vtedy káder kapitána Patricka McEnroa podporilo 43 359 divákov.

Krajina „galského kohúta“ má nezvratné vedenie 3:0 nad Rumunskom v Sibiu, keď po singlistoch Richardovi Gasquetovi a ostro sledovanom debutantovi Joovi-Wilfriedovi Tsongovi bodovala aj renomovaná dvojica Arnaud Clément, Michael Llodra. Na pokorenie medzinárodne oveľa menej rešpektovaných Florina Mergeu a Horiu Tecaua však potrebovali vlaňajší wimbledonskí šampióni päť setov resp. 4 hodiny a 7 minút. Prvý mečbal pritom mali už o 2 hodiny a 3 minúty skôr.

Česi v Ostrave proti barážovým premožiteľom Slovákov zo sezóny 2006 Belgičanom napokon zvolili tandem zložený z účastníkov piatkových dvojhier a Tomáš Berdych s Radkom Štepánkom sa sami za 4 hodiny a 21 minút postarali o tom, že v záverečný tretí deň už nebudú oni či ich kolegovia čeliť tlaku. Takéto rozuzlenie znamená postup Česka do štvrťfinále po šiestich rokoch. Istotu podľa všeobecných očakávaní už v predstihu má aj Argentína, ktorá v Buenos Aires zásluhou Joseho Acasusa a Davida Nalbandiana má nepreklenuteľný náskok pred Veľkou Britániou oslabenou absenciou Andyho Murraya. Domáci v druhej časti odvrátili tri setbaly a zachovali si šancu na desiaty dokonalý výsledok 5:0 z ostatných jedenástich vystúpení v Južnej Amerike, kde naposledy - už v septembri 1998 - triumfoval výber SR a odvtedy už len Chorvátsko neutrpelo debakel.

Nemci aj bez Tommyho Haasa, Nicolasa Kiefera a deblových špecialistov Michaela Kohlmanna a Alexandra Waskeho sú v Braunschweigu na prahu zdolania Kórejskej republiky, teda premožiteľa Slovenska v septembrovom bratislavskom dueli o účasť medzi elitou. Po štvorhre vedie z hostiteľov 2:1 aj Izrael, oprávnene sa opierajúci v párovej zložke stretnutia so Švédskom v Ramat Hašarone o Jonathana Erlicha s Andym Ramom, čerstvých šampiónov z Australian Open. Víťaz nedávneho Grandslamu Ázie a Pacifiku sa v debli postavil na dvorec aj v Moskve. Novak Djokovič spolu s Jankom Tipsarevičom v piatok zhodne chýbali nováčikovi vo svetovej skupine Srbsku proti najvyššie nasadenému Rusku pre virózu, ale riskovali za nepriaznivého stavu 0:2 z pohľadu balkánskeho družstva štart a zachovali hosťom proti Michailovi Južnému s Dmitrijom Tursunovom nádej. Kapitáni Šamil Tarpiščev i Bogdan Obradovič sa zatiaľ záväzne nevyjadrili k nedeľňajším zostavám, ale Malá športová aréna v Lužnikách pravdepodobne uvidí atraktívny súboj svetovej štvrorky s trojkou, teda Nikolaja Davydenka s Djokovičom.


Štvorhra stretnutia Peru - Španielsko (po piatku 0:2) sa v Lime začne o 23.00 h SEČ.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.