Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

S. Farkašová prvou posilou úradujúceho majstra

SITA|Publikované 27. máj 2008 o 16:18

Spresnené znenie: Silvia Farkašová je praváčka a bude hrať na ľavom krídle. Pôvodne sme omylom uviedli, že je ľaváčka a bude hrať na pravom krídle. Za chybu sa ospravedlňujeme.


BRATISLAVA 27. mája (SITA) - Úradujúci majster Slovenska v hádzanej žien ŠKP Bratislava začal s posilňovaním kádra na nastávajúcu sezónu. Prvou novou akvizíciou v kádri trénera Štefana Katušáka je reprezentačná krídelníčka Silvia Farkašová (nar. 10. 12. 1979), ktorá sa vracia domov po pôsobení v rakúskom ZV Handball McDonald´s Wiener Neustadt. "Záujem, aby Farkašová obliekala dres ŠKP, bol obojstranný. Silvia má prácu v Bratislave, chcela sa vrátiť a my sme tiež mali interes o jej služby. Je to praváčka a počítame s ňou na post ľavého krídla. Dohodli sme sa na dvojročnom kontrakte," informovala agentúru SITA asistentka trénera a manažérka slovenského šampióna Renata Tarhaiová. Dvadsaťosemročná Silvia Farkašová by mala reprezentovať Slovensko v dvojzápase play off proti Ukrajine v blížiacej sa II. fáze kvalifikácie žien o postup na ME 2008 v Macedónsku.

Naopak, prvou stratou majstrovského tímu ŠKP Bratislava je odchod členky základnej zostavy - krídelníčky Márie Globanovej. "Na budúci rok končí štúdium na právnickej fakulte. Čakajú ju štátnice a keďže by sa nestíhala venovať hádzanej na sto percent, tak s Majou nemôžeme v ďalšej sezóne počítať," dodala R. Tarhaiová. V tejto chvíli zostáva otázne ďalšie pôsobenie spojky Lucie Kusendovej.


Súvisiace články