Romana Švecová a Marko Bergendi s medailami na MS juniorov v rýchlostnej kanoistike 2023.
Romana Švecová a Marko Bergendi s medailami na MS juniorov v rýchlostnej kanoistike 2023. (Autor: Facebook Slovenská kanoistika - Sprint Team)
TASR|9. júl 2023 o 20:08

Záverečný deň juniorského svetového šampionátu bol pre Slovensko úspešný.

AURONZO. Záverečný deň juniorského svetového šampionátu v rýchlostnej kanoistike priniesol Slovensku zisk dvoch cenných kovov.

Romana Švecová získala striebornú medailu medzi juniorkami v disciplíne K1 na 5000 metrov. Za víťazkou Gretou Roeserovou z Veľkej Británie zaostala v A-finále o 12,18 sekundy.

Medzi juniormi si vybojoval bronz Marko Bergendi, ktorý obsadil 3. priečku v rovnakej disciplíne.

Triumfoval Španiel Martin Lopez, na ktorého slovenský reprezentant stratil 36,72 s.

Pre Slovensko to boli jediné dve medaily z MS. Najviac cenných kovov nazbierali favorizovaní Maďari (44).

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovensko má dve medaily z juniorských MS. Švecová získala striebro, Bergendi bronz