Ruskí hokejisti počas tónov olympijskej hymny spievali svoju vlastnú

Olympijská vlajka, ktorá symbolizovala ruské víťazstvo na hokejovom turnaji. Rusi totiž majú zákaz používania národných symbolov.
Olympijská vlajka, ktorá symbolizovala ruské víťazstvo na hokejovom turnaji. Rusi totiž majú zákaz používania národných symbolov. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|25. feb 2018 o 08:48

Rusi porušili zákaz, spolu s fanúšikmi si zaspievali svoju hymnu.

BRATISLAVA, PJONGČANG. Vľavo bola nemecká, vpravo kanadská zástava. A v strede sa namiesto ruskej nachádzala olympijská.

Po hokejovom finále na zimných olympijských hrách v Pjongčangu tiež znela olympijská hymna.

Hoci turnaj vyhrali Rusi, keď v zápase o zlato zdolali Nemecko 4:3 po predĺžení, svoju vlastnú hymnu počuť nesmeli. Ich krajina má totiž za dopingový škandál v Soči 2014 zákaz používať na prebiehajúcich hrách akúkoľvek národnú symboliku.

Lenže Rusi zákaz po finále porušili. Počas tónov olympijskej hymny bolo na záberoch kamier jasne vidieť, ako spolu s fanúšikmi spievajú národnú hymnu. Pritom sa na seba občas pozreli a niektorí z nich sa neubránili ani náznakom smiechu.

Ruským hokejistom mohol byť zákaz od Medzinárodného olympijského výboru (MOV) ľahostajný. Tesne pred finálovým stretnutím sa totiž definitívne rozhodlo, že ruskí športovci počas záverečného ceremoniálu nebudú môcť pochodovať pod vlastnou vlajkou.

MOV totiž odmietol omilostiť Rusov po tom, ako dvaja členovia výpravy dopovali.

Pozrite si momentky z finálového zápasu Olympijskí športovci z Ruska - Nemecko: fotogaléria

25.2.2018

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Ruskí hokejisti počas tónov olympijskej hymny spievali svoju vlastnú