Bol pri všetkých góloch. Čun režíroval jasnú výhru Kórejčanov

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. máj 2022 o 18:15

Streli dva góly a rovnako na dva prihral.

ĽUBĽANA. Hokejisti Kórejskej republiky vybojovali na turnaji A-skupiny I. divízie MS v Ľubľane prvé víťazstvo. Vo štvrtkovom zápase zdolali Rumunov 4:1.

Tisícka divákov v prvej tretine gól nevidela. Skóre stretnutia otvoril v 22. minúte Won-čun Kim, ktorého strela od modrej čiary skončila v sieti.

V 26. minúte zveľadil náskok ázijskej krajiny Čung-wu Čun, ale Rumuni sa vrátili do zápasu v závere druhej časti, keď strelil kontaktný gól Albert Zagidullin.

1-A divízia MS v hokeji 2022

Majstrovstvá sveta 1-A divízie sa v roku 2022 hrajú v slovinskom meste Ľubľana. Ide o druhý najvyšší šampionát v hierarchii MS. Medzi elitu postúpia dva najlepšie tímy.

Budúci rok sa v tejto kategórii predstaví Poľsko, ktoré si vybojovalo postup triumfom v 1-B divízii MS v hokeji 2022.

V záverečnej tretine ale skórovali už len Kórejčania. Najskôr sa najlepšie pred bránkou súpera zorientoval Min-wan Kang a 84 sekúnd pred koncom trafil z polovice ihrisku opustenú súperovu bránku Čung-wu Čun.

Rumuni stále čakajú na prvý bod a ich šanca na postup je už len v rovine teórie. Kórea sa vrátila do boja o postup, zatiaľ jej patrí tretia pozícia.

1-A divízia MS v hokeji 2022 - výsledky:

Rumunsko - Kórejská republika 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 39. Zagidullin (Skačkov, Borysenko) - 22. Kim (Čun), 26. Čun (Kim, Kang), 46. Kang (Lee, Čun), 59. Čun (Kang)

Tabuľka 1-A divízie MS v hokeji 2022

Domov»Hokej»Reprezentácie»Bol pri všetkých góloch. Čun režíroval jasnú výhru Kórejčanov