Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Rozbehnutú Spartu pribrzdil koronavírus. Šéfa klubu nahnevali dohady

Futbalisti AC Sparta Praha - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. feb 2021 o 18:05

Čupr kritizoval snahy obchádzať zavedené opatrenia.

BRATISLAVA. Futbalisti Sparty Praha v ostatných týždňoch pod vedením nového trénera Pavla Vrbu pookriali, no v rozlete ich zastavil koronavírus.

V kabíne A-tímu sa totiž ochorením COVID-19 nakazilo viacero hráčov.

Všetci hráči sú v izolácii

"Tréningový režim bol do odvolania prerušený," informuje klub na svojom webe s dôvetkom, že všetci členovia "áčka" sa nachádzajú v izolácii.

Sparta Praha počas najbližšieho víkendu nenastúpi v lige proti Příbramu a počas nasledujúceho týždňa ani v pohári proti Ostrave a v lige proti Jabloncu.

Sparta je v ligovej tabuľke druhá so stratou ôsmich bodov na vedúcu Slaviu Praha.

Vedenie Sparty napriek tomu, že koronavírus minimálne pribrzdí na víťaznú vlnu naladené mužstvo, zaznamenalo vyhlásenia, že karanténa hrá A-tímu Sparty do karát a dokonca, že v jej vyhlásení bol úmysel.

Čupr: Je to veľký problém

Na tieto dohady rázne zareagoval generálny riaditeľ klubu František Čupr.

"To niekto nie je schopný pochopiť, že keď máme zásadný výskyt koronavírusu v mužstve, v realizačnom tíme a zamestnancami, tak je to veľký problém?

Teraz primárne riešime, ako čo najviac ochrániť nás a našich blízkych, znížiť možné zdravotné riziká. Tieto otázky sú prioritné," napísal Čupr na webe Sparty.

Reagoval tiež na rastúci trend v krajine čo najviac obchádzať zavedené opatrenia, čo sa deje aj na Slovensku.

"Obávam sa, aby sa nám ako spoločnosti nevypomstila ignorácia dôležitých opatrení proti šíreniu koronavírusu," doplnil generálny riaditeľ Sparty.

Súvisiace články