Ronaldhino
Ronaldhino (Autor: SITA/AP)
SITA|17. jan 2010 o 17:02

Hetrikom sa v nedeľu blysol brazílsky futbalový útočník AC Miláno Ronaldinho.

RÍM. V nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže - Serie A - zvíťazilo AC Miláno nad Sienou pohodlne 4:0. Najväčší podiel na troch bodoch pre mužstvo zo San Sira má brazílsky loptový virtuóz Ronaldinho, ktorý v stretnutí dosiahol hetrik. Dvojnásobný najlepší futbalista sveta podľa FIFA (2004 a 2005) sa v 12. minúte z pokutového kopu postaral o otvorenie skóre. V priebehu prvého polčasu skóroval za domácich aj Boriello. Po zmene strán sa 29-ročný rodák z Porto Alegre Ronaldinho presadil ešte dvakrát.

Prvé dva góly v drese AS Rím v nedeľu zaznamenal kmeňový hráč nemeckého Bayernu Mníchov Luca Toni. Rímske mužstvo si tak najmä vďaka jeho presnej muške doma poradilo s FC Janov 3:0. Neapol remizoval s Palermom 0:0, najväčšiu šancu skórovať spálil v 23. min hosťujúci Miccoli, ktorý nepremenil pokutový kop. V nedeľu zaváhala Fiorentina, ktorá doma nestačila na Bolognu (1:2), a aj Juventus Turín, ktorý si z Chieva domov privezie prehru 0:1.

Výsledky nedeľňajších zápasov 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Fiorentina - Bologna 1:2 (0:2)

Góly: 51. Mutu - 28. Gimenéz, 45. Di Vaio, 47 282 divákov

Sampdoria - Catania 1:1 (1:1)

Góly: 45. Pazzini (11 m) - 14. Llama, 21 000 divákov

Tomáš Košický (Catania) nefiguroval na zápasovej súpiske.

AC Miláno - Siena 4:0 (2:0)

Góly: 12., 72. a 89. Ronaldinho (prvý z 11 m), 28. Boriello, ČK: 10. Curci (Siena), 35 950 divákov

Parma - Udinese 0:0