Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Bol to pre ňu šok. Slovenka sa dostala do užšieho výberu pred draftom prestížnej ligy

Romana Hudecová (v červenom). (Autor: TASR)
TASR|22. máj 2020 o 14:29

Má na dosah životnú šancu.

BRATISLAVA. Slovenská volejbalová reprezentantka Romana Hudecová sa dostala do užšieho výberu hráčok pred blížiacim sa draftom do juhokórejskej ligovej súťaže 2020/2021.

Menoslov v piatok zverejnila Kórejská volejbalová federácia (KOVO). Draft sa uskutoční v Soule vo štvrtok 4. júna o 7.00 h SELČ (14.00 h miestneho času).

Vybrali 45 zo 74 hráčok

Šestica účastníkov tamojšej najvyššej súťaže si v kombinácii so žrebom vyberie zo 45 hráčok z celého sveta.

V termíne od 2. marca do 20. mája podalo prihlášku na draft celkovo 74 volejbalistiek, 29 z nich neprešlo prvým sitom.

Štyri hráčky z draftovej štyridsaťpäťky pôsobili v Kórei už v minulej sezóne, medzi nimi napríklad známa talianska univerzálka Valentina Dioufová.

O miesto v lige sa uchádza aj česká smečiarka Michaela Mlejnková.

Dvadsaťšesťročnú smečiarku, ktorá môže hrať aj na poste univerzálky, čerstvá informácia prekvapila, no predovšetkým potešila.

Životná šanca

"Bol to pre mňa menší šok. Nevedela som, kedy sa zverejní menoslov a nebola som si ani istá, či ma vyberú do draftu. Samozrejme, veľmi sa z toho teším. Teraz zostáva počkať si dva týždne, či to vyjde," povedala Hudecová pre web Slovenskej volejbalovej federácie.

"Tento rok to je trochu iné, keďže kvôli 'korone' si nás nemohli preveriť a k dispozícii majú len naše videá. Som zvedavá, ako to dopadne. Bude to taký mix očakávania a nervozity," doplnila.

Účastníčka vlaňajších majstrovstiev Európy v Bratislave si v uplynulej sezóne zahrala s albánskym Partizani Tirana v Lige majstrov a od novembra bojovala v tureckej 1. lige v drese Astoru PVI Ankara.

Pred novým ročníkom sa dohodla na zmluve s azerbajdžanským Azerrailom Baku, v prípade úspechu na drafte by však zamierila do Kórey.

"V tomto smere sme dohodnutí. Do Azerbajdžanu sa veľmi teším, ale ak by mi to v drafte vyšlo, takúto životnú šancu na splnenie sna by som nemohla odmietnuť," uzavrela.

Súvisiace články