Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Čepelová neprekvapila, postúpila aj Radwaňská (súhrn 3. hracieho dňa)

Johanna Kontová sa rozlúčila s Roland Garros už v prvom kole. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. máj 2017 o 13:50

Domácu držiteľka voľnej karty Fiona Ferrová podľahla svetovej deviatke Radwaňskej.

PARÍŽ. Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová sa prebojovala do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

V úvodnom kole si ako nasadená päťka poradila s nebezpečnou Kazaškou Jaroslavou Švedovovou 6:4, 6:3.

Ďalej ide aj Agnieszka Radwaňská z Poľska. Turnajová deviatka vyradila domácu držiteľku voľnej karty Fionu Ferrovú za 69 minút po setoch 6:1, 6:1.

Slovenská tenistka Jana Čepelová prehrala za 67 minút 2:6, 3:6 s jasne favorizovanou Rumunkou Simonou Halepovou nasadenou ako treťou.

Tretí vzájomný duel sa pôvodne mal konať na hlavnom Dvorci Philippa Chatriera, ale napokon ho presunuli na Kurt Suzanne Lenglenovej.

Od pondelka 24-ročná Košičanka Čepelová, 89. v singlovom renkingu WTA, začala proti 25-ročnej štvorke hodnotenia Halepovej stratou podania, preklopila však na 2:1.

Napokon to v úvodnej časti bolo z jej strany všetko. V druhom dejstve vyrovnala z 0:2 na 2:2 a predviedla aj rebrejk na 3:3, ale súperke lepšie vyšla koncovka.

Roland Garros - 1. kolo:

Simona Halepová (Rum.-3) - Jana Čepelová (SR)

6:2, 6:3

Elina Svitolinová (Ukr.-5) - Jaroslava Švedovová (Kaz.)

6:4, 6:3

Chsieh Su-wej (Taiw.) - Johanna Kontová (V. Brit.-7)

1:6, 7:6 (2), 6:4

Agnieszka Radwanská (Poľ.-9) - Fiona Ferrová (Fr.)

6:1, 6:1

Madison Keysová (USA-12) - Ashleigh Bartyová (Aus.)

6:3, 6:2

Anastasija Sevastovová (Lot.-17) - Annika Becková (Nem.)

6:2, 6:4

Barbora Strýcová (ČR-20) - Alison Riskeová (USA)

6:3, 6:0

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-21) - Maria Sakkariová (Gréc.)

6:4, 6:2

Daria Kasatkinová (Rus.-26) - Yanina Wickmayerová (Belg.)

7:5, 6:4

Caroline Garciová (Fr.-28) - Nao Hibinová (Jap.)

6:2, 6:2

Eugenie Bouchardová (Kan.) - Risa Ozakiová (Jap.)

2:6, 6:3, 6:2

Sorana Cirsteová (Rum.) - Šuaj Pcheng (Čína)

6:3, 6:1

Alizé Cornetová (Fr.) - Tímea Babosová (Maď.)

6:2, 6:7 (5), 6:2

Tatjana Mariová (Nem.) - Tuan Jing-jing (Čína)

6:4, 6:1

Petra Martičová (Chor.) - Kateryna Bondarenková (Ukr.)

6:2, 7:5

Chloé Paquetová (Fr.) - Kristýna Plíšková (ČR)

6:7 (4), 6:2, 6:2

Cvetana Pironkovová (Bul.) - Mona Barthelová (Nem.)

6:0, 6:4

Taylor Townsendová (USA) - Miju Katová (Jap.)

6:4, 6:0

Alison van Uytvancková (Belg.) - Naomi Osaková (Jap.)

6:3, 7:5

Markéta Vondroušová (ČR) - Amandine Hesseová (Fr.)

6:1, 6:0

Dvojice v 2. kole dvojhry žien (zhora podľa "pavúka"):

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Lesia Curenková (Ukr.)

Jelena Ostapenková (Lot.) - Mónica Puigová (Portor.)

Samantha Stosurová (Aus.-23) - Kirsten Flipkensová (Belg.)

Bethanie Matteková-Sandsová (USA) - Petra Kvitová (ČR-15)

Caroline Wozniacka (Dán.-11) - Francoise Abandová (Kan.)

Catherine Bellisová (USA) - Kiki Bertensová (Hol.-18)

Šuaj Čang (Čína-32) - Alexandra Sasnovičová (Biel.)

Océane Dodinová (Fr.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-8)

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-4) - Anett Kontaveitová (Est.)

Johanna Larssonová (Švéd.) - Julia Putincevová (Kaz.-27)

Cagla Büyükakcayová (Tur.) - Shelby Rogersová (USA)

Sara Erraniová (Tal.) - Kristina Mladenovicová (Fr.-13)

Venus Williamsová (USA-10) - Kurumi Narová (Jap.)

Richel Hogenkampová (Hol.) - Elise Mertensová (Belg.)

Timea Bacsinszká (Švaj.-30) - Madison Brenglová (USA)

Ons Jabeurová (Tun.) - Dominika Cibulková (SR-6)

Elina Svitolinová (Ukr.-5) - Cvetana Pironkovová (Bul.)

Magda Linettová (Poľ.) - Ana Konjuhová (Chor.-29)

Anastasija Sevastovová (Lot.-17) - Eugenie Bouchardová (Kan.)

Petra Martičová (Chor.) - Madison Keysová (USA-12)

Jelena Vesninová (Rus.-14) - Varvara Lepčenková (USA)

Sorana Cirsteová (Rum.) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-21)

Daria Kasatkinová (Rus.-26) - Markéta Vondroušová (ČR)

Tatjana Mariová (Nem.) - Simona Halepová (Rum.-3)

Chsieh Su-wej (Taiw.) - Taylor Townsendová (USA)

Chloé Paquetová (Fr.) - Caroline Garciová (Fr.-28)

Barbora Strýcová (ČR-20) - Alizé Cornetová (Fr.)

Alison van Uytvancková (Belg.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-9)

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-16) - Verónica Cepedeová-Roygová (Parag.)

Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) - Magdaléna Rybáriková (SR)

Carina Witthöftová (Nem.) - Pauline Parmentierová (Fr.)

Jekaterina Alexandrovová (Rus.) - Karolína Plíšková (ČR-2)

Súvisiace články