Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Stihne sa pripraviť? Federer prisľúbil účasť na Australian Open

Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. dec 2020 o 09:05

V Austrálii by sa mala predstaviť kompletná elita.

MELBOURNE. Na februárovom turnaji Australian Open v Melbourne by sa mala predstaviť kompletná tenisová elita vrátane Švajčiara Rogera Federera.

Vyhlásil to šéf prvého grandslamového podujatia sezóny Craig Tiley.

Federerovi vyhovuje posun

Australian Open sa začne s trojtýždňovým oneskorením 8. februára, potvrdil Tiley. Organizátori posunuli termín po tom, ako pandémia koronavírusu narušila prípravy podujatia, ktoré malo pôvodne odštartovať 18. januára.

Sme s Rogerom v kontakte. On i všetci ďalší elitní hráči prisľúbili, že do Melbourne pricestujú.


Craig Tiley, šéf Australian Open

Tenisti podstúpia po príchode do krajiny dvojtyždňovú karanténu. Turnaj sa bude hrať aj za prítomnosti divákov, naplniť by sa malo minimálne 50 percent kapacity.

Posun turnaja vyhovuje Federerovi, ktorý podľa svojho stanoviska z minulého týždňa bojuje s časom, aby Australian Open stihol. Jeho rekonvalescencia po dvoch operáciách kolena trvá dlhšie, než sa pôvodne predpokladalo.

Tridsaťdeväťročný Federer nehral od februára, keď podstúpil prvú operáciu. Druhý chirurgický zákrok nasledoval v júni. Ešte stále sa necíti stopercentne fit.

Tiley: Sme s Rogerom v kontakte

"Sme s Rogerom v kontakte. On i všetci ďalší elitní hráči prisľúbili, že do Melbourne pricestujú," citovali Tileyho austrálske médiá. Podľa neho Federer už niekoľko dní trénuje v Dubaji.

"Povedal nám, že 8. február je pre neho vhodnejší termín, aby sa mohol na Australian Open dobre pripraviť. Veľa bude záležať na tom, ako jeho telo odpovie na tréningovú záťaž v najbližších dvoch-troch týždňoch," uviedol Tiley.

Federer vyhral Australian Open šesťkrát v rokoch 2004, 2006, 2007, 2010, 2017 a 2018. Vlani prehral v semifinále s Novakom Djokovičom.

Kvalifikácia na Australian Open sa uskutoční od 10. do 13. januára v Dauhe resp. v Dubaji, pripomenula agentúra AFP.

Tenisti budú môcť po prílete do Austrálie trénovať päť hodín denne v špeciálnej bubline a budú pravidelne testovaní na prítomnosť koronavírusu.

Ak niekto z účastníkov turnaja poruší protokol, dostane pokutu a vyhostia ho z krajiny, varoval Tiley.

Súvisiace články