Slovák nedostal gól už 450 minút. Približuje sa Premier League

Marek Rodák.
Marek Rodák. (Autor: TASR)
Jana Sedláková|15. júl 2020 o 08:50

Brankár prežíva vydarené obdobie.

FULHAM. Slovenský brankár Marek Rodák patrí v druhej anglickej futbalovej lige medzi absolútnu brankársku špičku.

V utorkovom zápase jeho proti West Bromwich vychytal pre Fulham remízu 0:0. A teda aj čisté konto.

Slovák čelil dvanástim strelám a všetkým odolal. Gól pritom nepustil už vo štvrtom zápase za sebou.

Gól dostal naposledy 30. júna proti Queens Park Rangers, aj vtedy sa však jeho tím tešil z výhry. Inkasoval vtedy ešte hneď v prvej minúte stretnutia.

Gól tak nedostal už 450 minút.

Ide už o jeho štrnáste čisté konto v tejto sezóne z pohľadu slovenského brankára. Dokopy nastúpil na 31 zápasov.

V dueloch za Fulham nastupuje slovenský brankár pravidelne od októbra.

V A-tíme je od júla 2019 a Fulhamu, od roku 2013 bol v mládežníckych tímoch Fulhamu, momentálne jeho klubu v lige patrí štvrté miesto.

To znamená, že jeho tím s určitosťou bude v play off bojovať o účasť v Premier League.

Prvý a druhý klub pritom postupujú priamo do najvyššej anglickej súťaže.

Domov»Futbal»Anglicko»Slovák nedostal gól už 450 minút. Približuje sa Premier League