Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia
Róbert Vittek (celkom vpravo) sa raduje v zápase Slovensko - Taliansko na MS vo futbale 2010. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Pavol Spál|14. jún 2020 o 18:00

Po Afrike očakával životný prestup.

Po senzačnom triumfe nad Talianskom 3:2 utekal so slovenskou zástavou. A neprajníkom odkázal, nech chodia po kanáloch. Žiadny slovenský futbalista nedal na majstrovstvách sveta viac gólov. Stačil mu na to jeden turnaj.

Na šampionáte v Južnej Afrike 2010 strelil štyri z piatich gólov Slovenska. V júni odvtedy ubehne desať rokov. RÓBERT VITTEK v rozhovore pre SME spomína na vrchol svojej kariéry a vysvetľuje, prečo neprestúpil do veľkého klubu.

V platenej sekcii sa dozviete aj:

  • ktorý známy taliansky klub oňho po MS prejavil záujem
  • prečo sa nedostal do Realu Madrid, hoci mal oňho klub záujem
  • čo označil za hanbu počas MS 2010
  • čo o ňom povedal v roku 2010 Pavol Demitra a ako na to reaguje
  • ako znášal ukončenie kariéry a čomu sa v súčasnosti venuje
  • aké legendy svetového futbalu s ním v súčasnosti študujú
  • či sa dokáže hráč Vittekovho formátu zabezpečiť na celý život

Pre vás to bol životný turnaj. Ako vám zmenil život?

Ak mám byť úprimný, myslel som si, že mi ho zmení podstatne viac. Mám na mysli svoju kariéru. Vzhľadom na to, aký úspech sme tam dosiahli a možno aj ja osobne.

Ako to myslíte?

Pre mňa to bol veľmi vydarený turnaj, tak som očakával viac. Videl som, ako to hráčom z iných krajín zmenilo kariéru. Po majstrovstvách sveta 2010 som čakal možno najväčší prestup v kariére.

Mal som 28 rokov, čo bol výborný futbalový vek. Veril som, že nejaký dobrý klub by mohol prísť. A možno aj tie kluby boli, ale pre rôzne okolnosti sa to nezrealizovalo.

Ak by som mal šikovnejšieho alebo priebojnejšieho manažéra, možno by som dopadol inak. Ak to porovnám trebárs s nejakými hráčmi z Balkánu, vidíme, v akých kluboch hrajú, ako sa tam dokážu dostať a následne presadiť. A nemusia mať pritom najvyššiu kvalitu.

Naznačili ste, že kluby sa o vás zaujímali, ale nevyšlo to. Môžete byť konkrétnejší?

Záujem isto bol. Možno by to dopadlo inak, keby som vtedy nebol taký dobrák, ale, naopak, väčší sebec a pozeral by som iba na seba. A nedôveroval iba jednému človeku a trošku sa otvoril aj druhým.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články