Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Mak oslavoval zisk titulu v Rusku. Nezabudnem na to do konca života, vraví

Róbert Mak (vľavo) v drese Zenitu Petrohrad. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. máj 2019 o 13:26

Zenit Petrohrad oslávil titul výhrou nad CSKA.

PETROHRAD. V ruskom Petrohrade sa v nedeľu oslavovalo a bol pri tom aj slovenský futbalista Róbert Mak. Jeho tamojší zamestnávateľ FC Zenit sa už 4. mája stal v predstihu majstrom v najvyššej súťaži Premier League 2018/2019.

Mužstvo z Petrohradu získalo svoj historicky šiesty titul a v nedeľňajšom dueli 28. kola ho oslávilo doma výhrou nad CSKA Moskva (3:1). Reprezentant SR Mak si všetko užíval spolu s tímom a neriešil výsledok spomenutého stretnutia.

"Pravdupovediac, bolo jedno, ako dopadne tento nedeľňajší duel proti CSKA. Nachystané oslavy majstrovského titulu by nám akýkoľvek rezultát zápasu nepokazil,“ povedal 28-ročný rodák z Bratislavy pre svoj oficiálny web.

Samotné oslavy majstrovského pohára boli podľa neho obrovský zážitok. "Majstrovské oslavy? Nádherné. Zdolali sme nášho veľkého rivala, v hľadisku bolo 62-tisíc divákov.

Oslavovali sme spolu s našimi rodinami, fanúšikmi. Nádherný zážitok, nezabudnem na to do konca života,“ dodal Róbert Mak, ktorý v najvyššej ruskej súťaži v tomto ročníku zaznamenal jeden gól. Slovenský krídelník má v Petrohrade platný kontrakt aj pre budúcu sezónu 2019/2020.

Súvisiace články