Poľsko
Poľsko
MS vo futbale
26.11.2022, Skupina C
2 - 0
1:0
Saudská Arábia
Saudská Arábia

Pôjde aj na ďalšiu penaltu. Lewandowski ostáva číslo jeden

Robert Lewandowski pri penalte.
Robert Lewandowski pri penalte. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. nov 2022 o 20:22

Lewandowski je pripravený prelomiť svoje strelecké mlčanie na MS.

DAUHA. Robert Lewandowski zostáva poľskou jednotkou pri zahrávaní pokutových kopov, hoci v prvom dueli na futbalových MS v Katare jeho pokus z bieleho bodu zneškodnil brankár Mexika Guillermo Ochoa.

Potvrdil to kormidelník poľskej reprezentácie Czeslaw Michniewicz pred sobotným zápasom proti Saudskej Arábii.

"Pokiaľ ide o penalty, Robert je stále číslo jeden. Je pripravený prelomiť svoje strelecké mlčanie na svetových šampionátoch," povedal Michniewicz o kanonierovi, ktorý dal v drese svojej krajiny už 76 gólov, no na MS ešte v štyroch vystúpeniach neskóroval ani raz.

Nepodarilo sa mu to ani proti Mexiku a po bezgólovej remíze potrebujú Poliaci v sobotu uspieť naplno, aby boli pred záverečným kolom reálne v hre o postup z C-skupiny.

Obranca poľskej reprezentácie Jan Bednarek je presvedčený, že Lewandowski myslí viac na úspech tímu ako na svoje zásahy v sieti súpera.

"Je to náš kapitán a útočník, ktorý chce dosiahnuť čo najviac gólov. Tímový úspech je však pre neho dôležitejší a vtedy nie je hlavné to, či dá gól alebo nie. Je to najlepší útočník na svete a verím, že nás proti Saudskej Arábii privedie k víťazstvu," uviedol Bednarek pre AFP.

Nachádzate sa tu:
Domov»MS vo futbale 2022»Pôjde aj na ďalšiu penaltu. Lewandowski ostáva číslo jeden