Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Návrat Boženíka sa blíži. Budem vďačný za každú sekundu, hovorí

Róbert Boženík v drese Feyenoordu Rotterdam. (Autor: Instagram feyenoord.rsn)
TASR|Publikované 20. jan 2021 o 13:05

Nastúpiť by mohol už v pohárovom súboji.

BRATISLAVA. Útočník holandského Feyenoordu Rotterdam a slovenskej reprezentácie Róbert Boženík bol bez futbalu od októbra minulého roka.

Stopku mu vystavila zlomenina pravej nohy. Už dva týždne však naostro zarezáva s klubovými spoluhráčmi a návrat do súťažného zápasu je na spadnutie.

Veľmi sa tešil na návrat 

V rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) rodák z Terchovej potvrdil, že už zvláda plnú tréningovú záťaž.

"Liečba išla podľa plánu. Hneď, keď som mohol, tak som začal chodiť do posilňovne, tam som strávil dva mesiace. V prvej fáze som posilňoval vrchnú časť tela, keďže nohu som mal v ortéze. Postupom času som ju začal tiež zapájať.

Teraz už dva týždne trénujem naplno s mužstvom, čiže cítim sa dobre a zvládam plnú záťaž. Pre mňa bolo ťažké, keď som sa musel pozerať, ako chalani môžu trénovať, užívať si futbal. Veľmi som sa na návrat tešil," povedal Boženík.

Nastúpiť by mohol už v pohári

Dvadsaťjedenročný ofenzívny futbalista by mohol prvé zápasové minúty absolvovať už v stredajšom stretnutí Holandského pohára.

"Prvý zápas? Verím, že dnes v pohári proti Heraclesu by som mohol byť trénerovi Advocaatovi k dispozícii. Dúfam, že by som mohol byť aspoň na súpiske a sedieť na lavičke. Ak sa podarí vybehnúť na ihrisko, tak to budem nesmierne rád.

Budem vďačný za každú sekundu a minútu, ktorú budem môcť odohrať. Na celý zápas ešte nie som pripravený, ale na nejakú jeho časť už áno," zhodnotil. 

Advocaatom by sa rád rozlúčil trofejou

Vedenie Feyenoordu oznámilo, že tréner Dick Advocaat po sezóne skončí a nahradí ho Arne Slot. Čo na to hovorí slovenský futbalista? 

"Určite to bude niečo nové. Tréner Slot patrí k mladšej generácii trénerov, jeho mužstvo sa prezentuje vysokým napádaním súpera a ofenzívnym futbalom. Teším sa určite na novú skúsenosť.

Tréner Advocaat má za sebou úžasnú kariéru, je to vážená trénerská osobnosť. Vychoval a trénoval množstvo skvelých hráčov, dokázal toho veľa. Bolo by skvelé, keby sme sa s ním rozlúčili nejakým pekným úspechom či trofejou," dodal 13-násobný slovenský reprezentant a autor štyroch gólov v A-tíme.

Súvisiace články