Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Rekordy sú na prekonávanie, tvrdí Ronaldo. Aj tie Eusébiove

(Autor: TASR/AP)
TASR|9. okt 2013 o 16:49

Chcem sa pokúsiť odohrať za Portugalsko ešte viac ako 100 stretnutí, aby to nikto nemohol len tak ľahko prekonať, vyjadril sa Cristiano Ronaldo.

LISABON. Legendárny portugalský futbalista Eusébio by nemal byť smutný z normálneho porovnávania s Cristianom Ronaldom, pretože rekordy sú podľa Ronalda na to, aby sa prekonávali.

Kanonier Realu Madrid to uviedol potom, ako zostal Eusébio očividne rozladený pri verejnom porovnávaní, kto z nich je lepší.

Debata o portugalských kanonieroch nabrala na dôraze potom, ako 28-ročný Ronaldo minulý mesiac prekonal rekordný zápis 71-ročného Eusébia. Ronaldo zaznamenal v poslednom zápase kvalifikácie MS 2014 proti Severnému Írsku (4:2) hetrik a po 106 dueloch sa zastavil na 43 góloch. "Čierny panter" z Benfiky Lisabon dosiahol 41 presných zásahov, ale potreboval na to len 64 stretnutí.

Severné Írsko - Portugalsko 2:4

"Myslím, že to netreba hodnotiť takým smutným spôsobom, pretože rekordy sú na to, aby sa prekonávali. Nemali by sme preto smútiť," povedal Ronaldo v mestečku Obidos, kde mala zraz portugalská reprezentácia.

"Ja to vidím jednoducho. Eusébio vždy zostane Eusébiom a Cristiano bude Cristiano. Je to normálne, že ľudia nás porovnávajú, ale Eusébio by nemal byť smutný, pretože vždy bude na vrchole."

Ronaldo, svetový futbalista roka 2008 podľa FIFA, súčasne potvrdil, že chce prepisovať futbalovú históriu. "Chcem sa pokúsiť odohrať za Portugalsko ešte viac ako 100 stretnutí, aby to nikto nemohol len tak ľahko prekonať," dodal Ronaldo, ktorý chce atakovať 127 medzištátnych duelov v podaní Luisa Figa.

Súvisiace články