BILBAO. Futbalisti Realu Madrid v sobotu nevyužili príležitosť priblížiť sa k svojmu rivalovi FC Barcelona na čele tabuľky La Ligy, keď len remizovali v Bilbau s miestnym Athleticom 0:0.
Zverenci trénera Zinedina Zidana síce mali územnú prevahu, nedokázali ju však pretaviť na góly. Najväčšie šance mali hostia na skórovanie v 8. a 72. min, ale strely Karima Benzemu, resp. Cristiana Ronalda zastavila žrď.
Od 86. min hrali navyše bez kapitána Sergia Ramosa, ktorý musel po druhej žltej karte odísť predčasne do šatne.
Pozrite si, ako prebiehal zápas Athletic Bilbao - Real Madrid (fotogaléria) : fotogaléria
3.12.2017
Zidane je sklamaný

Keďže Barcelona doma uhrala so Celtou Vigo v základnej zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom nerozhodný výsledok 2:2, odstup Realu zostal osembodový.
V tabuľke sa nachádza stále na štvrtom mieste, pred ním sú ešte jeho mestský rival Atlético a prekvapenie sezóny Valencia.
"Odchádzam odtiaľto veľmi sklamaný, pretože po takomto dobrom výkone sme si zaslúžili viac. Vieme, že sme mali šancu dotiahnuť sa na čelo tabuľky, lopta však nechcela skončiť v sieti. Teraz už nezmeníme nič, musíme sa udržať v momentálnom nastavení a ísť ďalej. Som si istý, že dostaneme ďalšie príležitosti na zredukovanie náskoku tímov pred nami," povedal tréner Realu Zinedine Zidane.
Súpera mali na lopate

Hráči Realu v tejto fáze sezóny neoplývajú v domácej súťaži ideálnou formou, z vedúcej pätice majú najhoršiu bilanciu z posledných piatich zápasov (2-2-1).
"Vytvorili sme si niekoľko šancí, ale chýbala nám väčšia presnosť. Možno to nám zráža nohy v aktuálnom ročníku. Zaslúžili sme si vyhrať, hrali sme veľmi dobre a Bilbao sme mali na lopate až do Ramosovho vylúčenia. Musíme ďalej pracovať, do konca sezóny zostáva ešte dostatok zápasov, aby sme skresali manko na vedúce mužstvá," dodal ofenzívny stredopoliar Isco.
Sergio Ramos dostal už 24. červenú kartu v 376 odohratých zápasoch. Pod sprchy je tak španielsky reprezentant predčasne posielaný každý pätnásty zápas. Tento počet je rekordom španielskej La Ligy.
Real Madrid najbližšie narazí na FC Sevilla, obidva kluby majú na konte 28 bodov, ale ten andalúzsky má o niečo horšie skóre.














