Rapáč označil svoj gól za najväčšiu chybu. Opäť chce byť lídrom mužstva

Brankár Filip Surák predviedol proti bývalému klubu z Michaloviec výborný výkon. (Autor: FB HK Dukla Ingema Michalovce)
Róbert Andrejov|9. sep 2020 o 14:53

Spišiaci mali na lopate tím Michaloviec.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Po dlhých mesiacoch sa na slovenských klziskách opäť začalo bojovať o súťažné body.

V tomto týždni vstúpili hokejové tímy do novovytvoreného Superpohára, ktorý vo východnej skupine priniesol dramatické zápasy.

Na popradskom ľade sa predstavili Košičania a domáci zdolali „oceliarov“ až po predĺžení 4:3. Pridanú porciu minút videli aj diváci v Spišskej Novej Vsi, kde sa predstavil silný celok Michaloviec.

Spišiaci, ktorí pôsobia o ligu nižšie, sa takmer postarali o obrovské prekvapenie. Mohutne posilnenej Dukle podľahli 2:3 po predĺžení, hoci ešte necelých päť minút pred koncom viedli dvojgólovým rozdielom.

Mysleli si, že už je koniec zápasu

„Náš výkon ma neprekvapil, pretože máme dobré mužstvo. Bojovali sme, zrážali sa a dobre korčuľovali. Výborné nám zachytal brankár Surák, ktorý nás podržal hlavne v prvej tretine. Michalovce sa potom dostali do kŕču a zápas bol vyrovnaný. Škoda, že sme ho nedotiahli do zdarného konca, pretože sme si zaslúžili vyhrať,“ vrátil sa k smolnému duelu jeden z najskúsenejších hráčov HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč.

Práve on v čase 54:36 vsietil druhý gól domácich a všetko nasvedčovalo tomu, že prvoligista dokráča k víťazstvu.

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Rapáč označil svoj gól za najväčšiu chybu. Opäť chce byť lídrom mužstva