Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Kanada pravdepodobne nastúpi proti Slovensku bez najväčšej hviezdy, Raonič v nominácii chýba

Miloš Raonič je posledným z hviezdnych hráčov, ktorí nebudú štartovať na US Open. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. jan 2019 o 17:10

Finalista Wimbledonu z roku 2016 má v úvode novej sezónu skvelú formu.

MONTREAL. Najlepší kanadský tenista Miloš Raonič nefiguruje v nominácii na kvalifikačný duel Davisovho pohára proti Slovensku v Bratislave (1. - 2. februára na antuke v NTC).

Hrajúci kapitán

Kanadský kapitán Frank Dancevic nominoval trio Denis Shapovalov, Felix Auger-Aliassime, Peter Polansky, štvrtým hráčom bude on sám.

Víťaz zápasu si vybojuje postup na finálový turnaj zreformovanej súťaže v Madride (18. - 24. novembra). Pre Kanadu je neúčasť Raoniča veľké oslabenie. Wimbledonský finalista z roku 2016 má v úvode novej sezónu skvelú formu.

Na úvodnom grandslame Australian Open v Melbourne bude v noci na stredu bojovať o postup do semifinále dvojhry.

Dancevic sa spolieha mladícku dravosť

Dancevic verí, že jeho tím má proti Slovensku šancu uspieť aj bez Raoniča.

,,Od roku 2012 patríme do svetovej skupiny Davisovho pohára, no chceme ukázať, že Kanada je krajina, ktorá môže v blízkej budúcnosti túto súťaž vyhrať.

Prvým dôležitým krokom bude kvalifikovať sa na finálový turnaj v Madride. Vieme, že Slovensko bude tvrdý oriešok. Hráme vonku, navyše na antuke. Máme mladý tím, ale hráči majú veľkú motiváciu reprezentovať svoju krajinu.

Tešíme sa na zápas v Bratislave a budeme sa snažiť na neho čo najlepšie pripraviť," povedal kanadský kapitán pre Tennis Canada.

Súvisiace články