Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

Radwanskú nesmiem podceniť, zdôrazňuje Hantuchová

SITA|21. jan 2008 o 11:53

MELBOURNE 21. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si po štvrtý raz v kariére zahrá vo štvrťfinále niektorého z grandslamových turnajov, z toho druhýkrát na Australian Open. Deviata ...

MELBOURNE 21. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si po štvrtý raz v kariére zahrá vo štvrťfinále niektorého z grandslamových turnajov, z toho druhýkrát na Australian Open. Deviata nasadená v nedeľu predviedla v súboji osemfinále dvojhry v melbournskej Vodafone Arene dokonalý obrat. Svoju ruskú súperku, 27. nasadenú Mariu Kirilenkovú zdolala 1:6, 6:4, 6:4, hoci v druhom sete prehrávala už 1:3 a 0:30 pri podaní 20-ročnej Moskovčanky. Hantuchová sa napokon vyhla tretej osemfinálovej rozlúčke za sebou na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny aj tým, že odhodila zábrany, začala hrať uvoľnene a napokon výborne disponovanú Rusku v tesnom trojsetovom dueli zdolala.

"Spočiatku som bola nervózna a súperke tam všetko padalo, veď v prvom sete urobila iba jednu nevynútenú chybu. Povedala som si však, že budem bojovať až do konca, aj keby som mala na kurte stráviť neviemkoľko hodín. Postupne som sa dostala k svojej hre a začala otáčať zápas. Súperka hrala naďalej dobre, ale v treťom sete som si to už nechcela nechať ujsť. Som nesmierne šťastná," komentovala súboj s Kirilenkovou pre agentúru SITA z Melbourne Hantuchová.

Slovenská tenisová jednotka je okrem iného známa svojou bojovnosťou, v minulosti už neraz úspešne utekala z nepriaznivých stavov a napokon zvíťazila. Podaril sa jej však už obrat ako proti Kirilenkovej v takom dôležitom stretnutí? "Pravdupovediac nepamätám si, aby som na grandslamovom turnaji otáčala zápas z takéhoto stavu, ale na iných turnajoch určite áno. Vlani v Dauhe som prehrávala s Hingisovou 1:6 a 1:4 a napokon som zvíťazila. Vždy je to o tom, ako si človek verí a či ešte dokáže prekvapiť súperku," spomenula si 24-ročná Slovenka.

Na otázku, ako sa cíti po takmer dve a polhodinovom boji s Kirilenkovou po fyzickej stránke, odpovedala: "Som dosť unavená, predtým deň som hrala dva zápasy, deň voľna mi teraz padne vhod. Verím, že to bude stačiť na to, aby som sa dostatočne pripravila na ďalší ťažký zápas."

Vo štvrťfinále čaká na Slovenku mladá Poľka Agnieszka Radwanská. Bude to jediný súboj ženskej dvojhry, v ktorom si v osmičke najlepších vybojovali účasť hráčky s nižším nasadením ako 1 až 8. Hantuchová je turnajová deviatka a Radwanská dokonca dvadsaťdeviatka. Papierovo teda Daniela "vyfasovala" najpríjemnejšiu súperku z tých, ktoré sú k dispozícii. "Radwanskú určite netreba podceniť. Zdolala druhú nasadenú Kuznecovovú, dnes jej krajanku Petrovovú, takže bude určite veľmi nepríjemná. Naposledy som s ňou v Zürichu prehrala. Na víťazstvo budem musieť predviesť svoj najlepší tenis," poznamenala.

Presne päť rokov uplynulo od okamihu, keď sa rodáčka z Popradu prebojovala na Australian Open rovnako medzi osem najlepších hráčok. Vtedy si v osemfinále poradila vo dvoch setoch so Švajčiarkou Patty Schnyderovou a vo štvrťfinále nestačila na Američanku Venus Williamsovú. "Dnes mám viac skúseností a oveľa viac si vážim to, že som sa prebojovala až do štvrťfinále grandslamu. Som nazoaj šťastná a teším sa na najbližší zápas," dodala najlepšia slovenská tenistka.


Súvisiace články