PSG oslavuje postup do semifinále. (Autor: TASR)
Pavol Spál|13. aug 2020 o 06:10

Paríž zdolal Atalantu Bergamo 2:1.

BRATISLAVA. Po trávniku sa presúval tak, že skákal iba na jednej nohe. Ale väčšinou sedel na chladiacom boxe s ortézou na nohe, ktorá pripomína lyžiarsku topánku.

Pred pár dňami si totiž pri cvičení zlomil nohu.

Tréner Paríža Saint-Germain (PSG) Thomas Tuchel mal takmer celý zápas ustarostenú tvár a po každej premárnenej šanci horekoval.

Aj preto si ho kamery často všímali.

TOP momentky zo zápasu Atalanta - PSG: fotogaléria

14.8.2020

Zúril. Nadával. Preklínal. Chytal sa za hlavu. Francúzsky gigant až do poslednej minúty nemohol dať gól a s Atalantou Bergamo prehrával 0:1.

Senzácia bola na dosah. Ak by to PSG nezvládol, Tuchel by zrejme dostal výpoveď.

Až v úplnom závere vyskočil od radosti. Paríž v priebehu troch minút otočil skóre na 2:1.

Rozhodol náhradník

Do semifinále sa Parížania dostali na piaty pokus, navyše v deň 50. výročia založenia klubu.

Stretnú sa v ňom s víťazom štvrtkového súboja Atlético Madrid - Lipsko, semifinále je na programe v Lisabone 18. augusta.

„Predstavte si, ako by som oslavoval, ak by som mal dve nohy. Možno by ste ma videli šprintovať štyridsať metrov,“ vravel Tuchel pre uefa.com.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Tréner PSG oslavoval historický úspech na jednej nohe