Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Nazvali ho podvodníkom. Slovákovi sa po debute v UFC zmenil život

Bojovník MMA Ľudovít "Lajoš" Klein. (Autor: TASR)
Michal Šášky|Publikované 5. okt 2020 o 15:30

Váhový limit nesplnil, prišiel o desaťtisíce eur.

BRATISLAVA. Slovenský zápasník zmiešaných bojových umení (MMA) Ľudovít Klein sa v pondelok prvýkrát postavil pred slovenských novinárov po víťazstve nad Shaneom Youngom z 27. septembra v Abú Zabí.

Rodák z Nových Zámkov sa stal historicky prvým Slovákom, ktorý sa predstavil na scéne najprestížnejšej svetovej organizácie Ultimate Fighting Championship (UFC).

Jeho premiéra trvala len 76 sekúnd. Novozélandskému súperovi zasadil knock-out.

Najväčšia radosť v živote

Klein po kombinácii presných úderov zasiahol súpera svojím typickým high kickom (kop do hornej časti tela – pozn. red.).

Young sa porúčal k zemi a tím okolo slovenského zápasníka sa tešil.

„Nikdy v živote som nemal takú radosť, ako tesne po tomto víťazstve. V prvých sekundách som tomu naozaj nemohol uveriť,“ zaspomínal si Ľudovít „Lajoš­“ Klein.

Pre opatrenia súvisiace s koronavírusom mohli pustiť za ním do oktagonu po triumfe iba jednu osobu. Šancu využil jeho tréner a legenda slovenskej MMA scény Attila Végh.

„Keď Attila prišiel za mnou do klietky, povedal som mu, nech mi dá facku, aby som zistil, či nesnívam. Zbehlo sa to neuveriteľne rýchlo. Chcel som zápas ukončiť predčasne, ale nerátal som s tým, že by to mohlo byť po 76 sekundách. Doteraz neviem, kde som nabral tú boxerskú kombináciu, ale vyšlo mi to. Ešte stále tie emócie silno prežívam,“ doplnil.

Dve kilá ho stáli desaťtisíce eur

Keďže išlo o zápas v pérovej váhe, obaja protivníci museli schudnúť na 66 kilogramov. Kleinovi však namerali pri vážení o necelé dva kilogramy viac.

„Čas na prípravu bol extrémne krátky, ale cítil som, že to môžem zvládnuť. Pôvodne sme dostali echo, že by sa mal zápas odohrať až v októbri, no prišlo to nečakane skôr,“ vysvetľoval dôvody.

„Museli sme narýchlo vybavovať veľa papierov od lekárov, po príchode do krajiny sme boli dva dni v karanténe a improvizovane trénovali na žinenkách na izbe. Ani strava teda prvé dni nevyhovovala mojim potrebám. Snažili sme sa robiť maximum, ale na konci už to hraničilo s ohrozením zdravia.“

Na posledné hodiny chudnutia by najradšej zabudol.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.