Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

MS v hokeji do 20 rokov 2020 - Program zápasov, výsledky, tabuľky, skupiny

Slovensko počas MS v hokeji do 20 rokov 2020. (Autor: TASR)
Sportnet|20. dec 2019 o 19:15

Pozrite si všetky výsledky.

Slovensko bolo už tradične účastníkom hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Na prelome rokov 2019 a 2020 sa svetový šampionát konal v Česku, hostili ho mestá Ostrava a Třinec.

Slovensko na šampionáte skončilo ôsme, keď vo štvrťfinále nestačilo na Kanadu. Práve zámorský tím sa stal majstrom sveta, v dramatickom finále zdolal Rusko.

Bronz získali juniori zo Švédska.

Formát turnaja zostal rovnaký ako v minulých rokoch. Podujatia sa zúčastnilo desať tímov rozdelených do dvoch päťčlenných skupín, z ktorých postúpili štyri najlepšie mužstvá do štvrťfinále.

Výbery na poslednej piatej pozícii čakal vzájomný súboj o záchranu. V elitnej kategórii sa udržal ten tím, ktorý ako prvý vyhral dva zápasy. Bolo ním Nemecko

Zostupujúci Kazachstan nahradí medzi elitou Rakúsko.

Tabuľky skupín na MS v hokeji do 20 rokov 2020 (Ostrava, Třinec)

A-SKUPINA (Třinec):

PoradieKrajinaZVVpPpPSkóreBody
1.Švédsko4310020:811
2.Švajčiarsko4300119:129
3.Fínsko4200219:107
4.Slovensko410038:223
5.Kazachstan400047:210

B-SKUPINA (Ostrava):

PoradieKrajinaZVVpPpPSkóreBody
1.Kanada4300117:139
2.USA4210117:138
3.Rusko4200216:86
4.Česko4101212:184
5.Nemecko410039:193

Kompletný program a výsledky zápasov na MS v hokeji do 20 rokov 2020 v Česku

  • Miesta konania, štadióny a ich kapacita:

Ostrava - Ostravar Aréna, 10 004 divákov

Třinec - Werk Aréna, 5 200 divákov

26. december 2019 (štvrtok)

  • A-SKUPINA (Třinec)

15:00 Švajčiarsko - Kazachstan 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 3. Verboon, 19. Gerber, 31. Salzgeber, 49. Wetter, 54. Verboon - 16. Musorov, 25. Diomin, 36. Musorov

19:00 Švédsko - Fínsko 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 22. Höglander, 55. Fagemo, 65. Holtz - 17. Puistola, 34. Tanus

  • B-SKUPINA (Ostrava)

15:00 Česko - Rusko 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Góly: 3. Kubíček, 8. Myšák, 26. Blümel, 38. Jeník - 11. Zamula, 15. Podkolzin, 27. Zamula

19:00 Kanada - USA 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)

Góly: 24. McMichael, 27. Hayton, 34. Foote, 51. Hayton, 57. Lafreniere, 59. Lavoile - 4. Pinto, 19. Kaliyev, 53. Robertson, 57. Pinto

27. december 2019 (piatok)

  • A-SKUPINA (Třinec)

15:00 Slovensko - Kazachstan 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 25. Okuliar (Kňažko, Čajkovič), 58. Tkáč (Mrázik, Mudrák), 60. Džugan - 30. Musorov (Butenko)

  • B-SKUPINA (Ostrava)

19:00 Nemecko - USA 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Góly: 3. Peterka (Stützle, Bokk), 23. Peterka (Seider, Bokk), 29. Bokk (Schütz, Reichel) - 8. Harris (Zegras, Kaliyev), 19. Jones (Zegras, Pinto), 35. Pinto (Zegras, Miller), 39. Hall (Zegras, Pivonka), 48. Brink (Robertson, Wahlstrom), 51. Wahlstrom (Pinto)

28. december 2019 (sobota)

  • A-SKUPINA (Třinec)

15:00 Fínsko - Slovensko 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Góly: 5. Puistola (Oden) 14. Aku Räty (Ranta, Aatu Räty), 28. Oden (Tanus, Heinola), 29. Aatu Räty (Killinen, Maccelli), 34. Kokkonen, 35. Erholtz, 40. Aku Räty, 53. Petman - 37. Džugan (Tkáč, Mudrák)

19:00 Švajčiarsko - Švédsko 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)

Góly: 40. Kohler (Nussbaumer, Moser), 55. Gross (Kohler) - 4. Fagemo (Söderström), 10. Fagemo (Höglander), 22. Höglander (Lundkvist, Sandin), 30. Henriksson (Raymond), 35. Raymond (Berggren, Holtz)

  • B-SKUPINA (Ostrava)

15:00 Česko - Nemecko 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Góly: 17. Haš (Pekař, Pytlík), 50. Jeník (Haš), 53. Zábranský (Haš) - 2. Reichel (Stützle), 8. Peterka (Stützle, Seider), 34. Bokk (Seider), 48. Bokk (Jentzsch, Seider)

19:00 Rusko - Kanada 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Góly: 2. Chovanov, 11. Dorofejev (Alexandrov, Žuravľov), 14. Rtiščev (Pylenkov, Kruglov), 23. Alexandrov (Voronkov), 34. Sokolov (Zamula, Denisenko), 37. Denisenko (Chovanov)

29. december 2019 (nedeľa)

  • A-SKUPINA (Třinec)

15:00 Kazachstan - Fínsko 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Góly: 11. Bujalskij (Asuchanov, Ďomin) - 7. Puistola (Tanus, Heinola), 15. Tanus (Oden, Puistola), 21. Maccelli (Thomson), 33. Aatu Räty (Aku Räty, Tanus), 48. Puistola (Oden), 54. Kokkonen (Utunen), 58. Nousiainen (Maccelli, Killinen)

  • B-SKUPINA (Ostrava)

19:00 USA - Rusko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 37. Kaliyev (Zegras), 37. Robertson (Wahlstrom, Pinto), 42. Kaliyev (Zegras) - 44. A. Romanov (Žuravľov, Alexandrov)

30. december 2019 (pondelok)

  • A-SKUPINA (Třinec)

15:00 Kazachstan - Švédsko 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)

Góly: 32. Bojko, 54. Musorov (Gajtamirov) - 16. Fagemo (Höglander, Sandin), 23. Fagemo (Sandin, Lundkvist), 25. Öberg (Nässén), 28. Höglander (Pašić), 31. Berggren (Holtz, Pašič), 52. Raymond (Henriksson, Lundkvist)

19:00 Slovensko - Švajčiarsko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Góly: 39. Faško-Rudáš (Okuliar), 47. Džugan (Čajkovič, Mudrák) - 8. Kohler (Berni, Nussbaumer), 11. Kohler (Nussbaumer, Moser), 15. Nussbaumer (Verboon), 34. Knak (Jobin), 40. Schmid (Aebischer, Verboon)

  • B-SKUPINA (Ostrava)

15:00 Nemecko - Kanada 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 59. Valenti (Stutzle, Schütz) - 12. Foote (Bahl), 33. Foudy (Dellandrea, McIsaac), 35. Addison (Foote, Cozens), 60 Dellandrea (Foudy, McIsaac)

19:00 USA - Česko 4:3 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 4. Pinto (Robertson, Wahlstrom), 22. Kaliyev (Zegras), 27. Drury (Zegras, Kaliyev), 64. Caufield (Turcotte) - 10. Zábranský (Klikorka), 19. Zábranský (Plášek ml., Teplý), 49. Čajka (Kubíček)

31. december 2019 (utorok)

  • A-SKUPINA (Třinec)

15:00 Švédsko - Slovensko 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Góly: 9. Holtz (Söderström, Raymond), 10. Eriksson (Henriksson, Bäck), 14. Broberg (Nässén), 26. Bäck (Ginning, Berggren), 37. Holtz (Söderström, Berggren), 60. Fagemo (Höglander, Lundkvist) - 46. Kováčik (Okuliar, Stacha), 59. Džugan (Faško-Rudáš)

19:00 Fínsko - Švajčiarsko 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 13. Honka, 29. Oden - 21. a 37. Berri, 23. Jobin, 51. Knak, 60. Nussbaumer

  • B-SKUPINA (Ostrava)

15:00 Rusko - Nemecko 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Góly: 7. a 14. Marčenko, 35. a 39. Dorofejev, 35. Denisenko, 41. Voronkov - 58. Kinder

19:00 Kanada - Česko 7:2 (4:0, 2:2, 1:0)

Góly: 5. Veleno (Hayton, Addison), 10. Foote (Byram, Smith), 14. Hayton (Cozens, Veleno), 15. McMichael (Cozens, Hayton), 50. McIsaac (Cozens, Veleno) - 32. Střondala (Kubíček, Teplý), 32. Zábranský (Myšák, Klikorka)

2. január 2020 (štvrtok)

  • ŠTVRŤFINÁLE

12:30 v Třinci: Švajčiarsko - Rusko 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Góly: 28. Jobin - 22. Voronkov (Denisenko, Alexandrov), 35. Chovanov (Denisenko), 39. Voronkov (Chovanov, Zamula)

15:00 v Ostrave: Slovensko - Kanada 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Góly: 7. Hayton (Lafreniere, Cozens), 22. McMichael (Veleno), 24. Bernard-Docker (Drysdale, Cozens), 30. Foudy (Dellandrea, Drysdale), 31. Lafreniere (Addison, Hayton), 41. Hayton - 47. Okuliar (Kováčik)

17:30 v Třinci: USA - Fínsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 45. Oden (Tanus, Heinola)

20:00 v Ostrave: Švédsko - Česko 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 14. Höglander (Fagemo, Sandin), 16. H. Gustafsson, 21. Höglander (Sandin), 45. Söderström (t.s.), 51. D. Gustafsson (Höglander, Lundkvist)

  • ZÁPAS O UDRŽANIE ČÍSLO 1

10:00 v Ostrave: Nemecko - Kazachstan 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 22. Reichel, 32. Brune, 42. Peterka, 52. Bokk

4. január 2020 (sobota)

  • SEMIFINÁLE (Ostrava)

15:00 Švédsko - Rusko 4:5 pp (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nässén), 45. Lundkvist (Sandin, Nässén) - 4. Ivan Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Denisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Ivan Morozov (Podkolzin, Voronkov)

19:00 Kanada - Fínsko 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Góly: 2. McMichael (Dudas), 4. Lafreniere (Foote, Hayton), 4. Drysdale (Lavoie, Byfield), 15. Dellandrea (Dudas, McMichael), 38. Lafreniere (Addison, Hayton)

  • ZÁPAS O UDRŽANIE ČÍSLO 2

11:00 Kazachstan - Nemecko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 5. a 42. Alexandrov, 26. Bojko, 57. Čaporov - 59. Schinko

5. január 2020 (nedeľa)

  • FINÁLE (Ostrava)

19:00 Rusko - Kanada 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 32. Cozens (Veleno, Lafreniere), 50. McMichael (Addison, Byram), 52. Hayton (Addison, Lafreniere), 57. Thomas (McMichael, Addison) - 30. Alexandrov (Zamula, Denisenko), 35. Denisenko (Romanov, Sokolov), 49. Sorkin (Kruglov)

  • ZÁPAS O BRONZ (Ostrava)

15:00 Švédsko - Fínsko 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 13. Sandin (Lundkvist, Fagemo), 31. Fagemo (Höglander, Ginning), 34. Öberg (Nässén) - 9. Puistola (Nousiainen, Tanus), 19. Maccelli

  • ZÁPAS O UDRŽANIE ČÍSLO 3

11.00 Nemecko - Kazachstan 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Góly: 13. a 31. Bokk, 32. Fleischer, 34. Reichel, 35. Heinzinger, 56. Mik

Súvisiace články