Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Liga národov: Slovensko začne proti Česku, pozrite si kompletný program a skupiny

Ilustračná fotografia. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Igor Dopirák, SITA|4. mar 2020 o 09:41

Pozrite si program slovenských futbalistov.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti vstúpia do 2. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2020/2021 v piatok 4. septembra v prestížnom domácom vystúpení proti Čechom.

Aj záverečný duel odohrajú proti svojmu susedovi, pričom bude mať symbolický nádych. Uskutoční sa v deň 31. výročia Nežnej revolúcie, ktorá má významné miesto v spoločnej histórii oboch krajín.

Navyše práve 17. novembra 1993 v čase, keď už niekoľko mesiacov existovali samostatné štáty, odohrala reprezentácia Česka a Slovenska svoj posledný spoločný zápas.

Bolo to v kvalifikácii o postup na MS 1994 v USA - na pôde Belgicka (0:0). Pre Československo to bol zápas s poradovým číslom 499, k magickej päťstovke by vtedy došlo jedine v prípade postupu do Ameriky. Na to však remíza v Belgicku nestačila.

Liga národov 2020/2021 - Program a výsledky (Slovensko - 2. skupina, B-divízia: skupina, žreb, dátum, termín a čas )

Piatok 4. septembra o 20.45: SLOVENSKO - Česko

Piatok 4. septembra o 20.45: Škótsko - Izrael

Pondelok 7. septembra o 20.45: Izrael - SLOVENSKO

Pondelok 7. septembra o 20.45: Česko - Škótsko

Štvrtok 8. októbra o 20.45: Škótsko - SLOVENSKO

Štvrtok 8. októbra o 20.45: Izrael - Česko

Nedeľa 11. októbra o 15.00: Škótsko - Česko

Nedeľa 11. októbra o 20.45: SLOVENSKO - Izrael

Sobota 14. novembra o 15.00: Česko - Izrael

Sobota 14. novembra o 18.00: SLOVENSKO - Škótsko

Utorok 17. novembra o 20.45: Česko - SLOVENSKO

Utorok 17. novembra o 20.45: Izrael - Škótsko

Liga národov 2020/2021 - Tabuľka (Slovensko - 2. skupina, B-divízia)

1.Slovensko00000:00
.Česko00000:00
.Škótsko00000:00
.Izrael00000:00

Liga národov 2020/2021 - A-divízia (skupiny)

1. skupina:

  • Holandsko,
  • Taliansko,
  • Bosna a Hercegovina,
  • Poľsko

2. skupina:

  • Anglicko,
  • Belgicko,
  • Dánsko,
  • Island

3. skupina:

  • Portugalsko,
  • Francúzsko,
  • Švédsko,
  • Chorvátsko

4. skupina:

  • Švajčiarsko,
  • Španielsko,
  • Ukrajina,
  • Nemecko

Liga národov 2020/2021 - B-divízia (skupiny)

1. skupina:

  • Rakúsko,
  • Nórsko,
  • Severné Írsko,
  • Rumunsko

2. skupina:

  • Česko,
  • Škótsko,
  • SLOVENSKO,
  • Izrael

3. skupina:

  • Rusko,
  • Srbsko,
  • Turecko,
  • Maďarsko

4. skupina:

  • Wales,
  • Fínsko,
  • Írsko,
  • Bulharsko

Liga národov 2020/2021 - C-divízia (skupiny)

1. skupina:

  • Čierna Hora,
  • Cyprus,
  • Luxembursko,
  • Azerbajdžan

2. skupina:

  • Gruzínsko,
  • Severné Macedónsko,
  • Estónsko,
  • Arménsko

3. skupina:

  • Grécko,
  • Kosovo,
  • Slovinsko,
  • Moldavsko

4. skupina:

  • Albánsko,
  • Bielorusko,
  • Litva,
  • Kazachstan

Liga národov 2020/2021 - D-divízia (skupiny)

1. skupina:

  • Malta,
  • Andorra,
  • Lotyšsko,
  • Faerské ostrovy

2. skupina:

  • San Maríno,
  • Lichtenštajnsko,
  • Gibraltár