Slovenská reprezentantka Alena Procházková.
Slovenská reprezentantka Alena Procházková. (Autor: TASR)
TASR|22. aug 2019 o 15:51

Slovenka sa tešila v súťaži na päť kilometrov voľnou technikou.

CHANTY-MANSIJSK. Slovenská reprezentantka Alena Procházková zvíťazila vo štvrtkovej súťaži na 5 km voľnou technikou na podujatí Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v ruskom Chanty-Mansijsku.

O dve sekundy predstihla Rusku Svetlanu Nikolajevovú, tretia skončila ďalšia domáca pretekárka Jevgenia Šapovalovová (+23,3 s).

Tridsaťpäťročná Procházková je celková víťazka predchádzajúceho ročníka SP v behu na kolieskových lyžiach. V tejto sezóne momentálne figuruje na druhej pozícii so ziskom 426 bodov.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Procházková vyhrala preteky Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach, celkovo je druhá