Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Procházková pre zdravotné problémy na MS končí

(Autor: Vladimír Šimíček, PETITPRESS)
TASR|26. feb 2013 o 18:31

Rovnako predčasne sa pre 28-ročnú Bystričanku skončili aj predchádzajúce MS pred dvoma rokmi v Oslo. Pre virózu vtedy opustila dejisko šampionátu už po dvoch disciplínach.

VAL DI FIEMME. Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková pre zdravotné problémy predčasne končí na MS v severských disciplínach vo Val di Fiemme a nebude súťažiť v sobotňajších pretekoch na 30 km klasicky s hromadným štartom. V najbližších dňoch zverenka kouča Jána Valušku odcestuje domov, zopakuje sa tak situácia spred dvoch rokov zo šampionátu v Oslo.

"Alenka nie je v poriadku, opäť sa u nej prejavili problémy s imunitným systémom a tak už na šampionáte nebude súťažiť," povedal pre TASR Valuška po utorňajších pretekoch na 10 km voľne, v ktorých Procházková obsadila až 66. miesto. "Zdravotné problémy so žalúdkom mali vplyv na jej výkon už v skiatlone a ani dnes to z toho dôvodu nebolo ono. Na tridsiatke teda už nebude štartovať."

Procházková príjemne prekvapila už v úvode MS, keď v jej obľúbenom šprinte klasickou technikou zostala tesne pred bránami finále a obsadila 8. miesto. "Tam vydala zo seba maximum, podala výkon na hranici možností a to sa potom prejavilo v oslabení imunitného systému, s čím má problémy už dlhodobo," vysvetlil Valuška. Slovenskú ženskú jednotku čakajú po príchode domov zdravotné vyšetrenia a podľa toho sa spresní aj jej program pre záver sezóny.

Rovnako predčasne sa pre 28-ročnú Bystričanku skončili aj predchádzajúce MS pred dvoma rokmi v Oslo. Pre virózu vtedy opustila dejisko šampionátu už po dvoch disciplínach. V úvodnom šprinte voľnou technikou sa vtedy zaskvela finálovou účasťou a šiestou priečkou, čo je jej doteraz najlepšie umiestnenie na MS.

Súvisiace články