Problémový Kane bol umiestnený na waivers

Oh My Hockey|28. nov 2021 o 23:37

Generálni manažéri robili na svojich súpiskách ďalšie zmeny. Evander Kane a Logan Shaw boli umiestnení na waiver listiny. Matt Murray ňou prešiel bez toho, aby si ho niekto vzal.

Problémový útočník San Jose Sharks Evander Kane si odpykal suspendáciu a môže nastúpiť do zápasu, avšak Sharks ho nechcú a ponúkli ho na výmenu. Zjavne nikto nemal taký vážny záujem, ktorý by viedol k okamžitému trejdu, a preto sú ochotní ho "darovať zadarmo". Umiestnili ho na waiver listinu, z ktorej si ho môže do 24 hodín vziať zvyšných 31 klubov.

Je veľmi nepravdepodobné, že si ho nejaký manažér stiahne. Ak naozaj prejde bez povšimnutia, pôjde do AHL k tímu San Jose Barracuda. Asistent generálneho manažéra Joe Will si myslí, že je to momentálne najlepší spôsob riešenia situácie.

K situácii sa vyjadril aj Kaneov agent Dan Milstein: "Počas posledných týždňov sme s Evanderom diskutovali jeho návrat k tímu Sharks. Neboli sme prekvapení rozhodnutím klubu umiestniť ho na waivers listinu. Ak ňou prejde, bude sa hlásiť v tíme Barracuda. Evander by chcel v tejto sezóne obnoviť svoju kariéru v NHL."

Asistent Will povedal, že Sharks mu to momentálne neplánujú umožniť. Zároveň sa vyjadril, že naďalej budú hľadať možnosti, vylúčená nie je ani budúca výmena.

Takisto sa vyjadril, že hráči v tomto rozhodnutí nemali slovo.

"Rozhodnutie vychádza čisto z manažmentu tímu, ale berieme na vedomie viac vecí," povedal Will. "To, ako sa tímu darí, tímovú chémiu, v kabíne to teraz vyzerá veľmi dobre... A Kane nehral už istý čas."

Kanadský útočník bol v minulej sezóne so 49 bodmi v 56 zápasoch najproduktívnejším hráčom svojho tímu. Práve mu beží štvrtý rok jeho sedemročnej zmluvy.

Tu si môžete prečítať o problémoch s Evanderom Kaneom viac:

Okrem neho bol na waivers umiestnený Logan Shaw z Ottawy Senators. Ten v tejto sezóne odohral 16 zápasov, strelil jeden gól a pripísal si tri body. Ak si ho žiaden tím nezoberie a pôjde do AHL, vráti sa k tímu Belleville Senators, ktorý v minulej sezóne viedol ako kapitán.

V NHL nastúpil už v piatich kluboch, ale nikde sa mu nepodarilo presadiť. Jeho bodové maximum je 14 bodov zo sezóny 2017-18, keď nastupoval za Anaheim a Montreal. Dokopy v NHL odohral 231 zápasov a pripísal si 39 bodov.

Brankár Ottawy Matt Murray bol včera umiestnený na waiver listinu. Nezobral si ho žiaden klub a vedenie "senátorov" ho môže poslať do AHL.

Zdroj obrázku: NHL.com

Nachádzate sa tu: