Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Pri nehode autobusu v Togu prišlo o život šesť hráčov

TASR|27. nov 2011 o 11:57

Poltucet futbalistov togského futbalového klubu Etoile Filante prišlo o život a ďalších 28 ľudí utrpelo zranenia po tom, čo sa ich autobus zrútil do rokliny a začal horieť.

LOME.

Podľa vyhlásenia togskej vlády prezident Faure Gnassingbe nariadil, aby zranených odviezli do vojenského krídla nemocnice v Lome.

Nehoda sa stala neďaleko mesta Atakpame, asi 160 kilometrov severne od Lome, keď tím Etoile Filante cestoval do Sokode na nedeľňajší duel proti Semassi. Podľa predbežných správ bol príčinou nehody defekt, po ktorom vodič stratil kontrolu nad vozidlom. Očití svedkovia tvrdia, že vozidlo sa pred dopadom niekoľkokrát prevrátilo. Niektoré z obetí údajne zhoreli zaživa. "Neviem, ako sme sa po nehode dostali von," povedal brankár Mama Souleyman.

Tím Etoile Filante z Lome je sedemnásobným majstrom krajiny a v roku 1968 bol finalistom afrického Pohára majstrov. Pred rokom prišli o život dvaja reprezentační funkcionári Toga a niekoľko hráčov utrpelo zranenia po streľbe na autobus prevážajúci tím na turnaj Afrického pohára národov do Angoly. V roku 2007 prišlo o život 22 ľudí, vrátane ministra športu Toga Richarda Attipoea, keď sa zrútil vrtuľník v Sierra Leone, prevážajúci fanúšikov a funkcionárov Toga po zápase kvalifikácie APN.

Informovala agentúra AP.

Súvisiace články