Preteky s hromadným štartom junioriek (Doncaster - Harrogate, 86 km)

5.Elynor BäckstedtováV. Británia+ 0 s
28.Radka PaulechováSlovensko+ 43 s
60.Nora JenčušováSlovensko+ 2:10 min
88.Simona ZahorcováSlovensko+ 13:52 min

HARROGATE. Američanka Megan Jastrabová triumfovala v piatkových pretekoch junioriek s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire.

Na 86-kilometrovej trati z Doncasteru do Harrogate zdolala v záverečnom šprinte Belgičanku Julie de Wildeovú, tretia bola Holanďanka Lieke Nooijenová.

Na štarte sa predstavili tri Slovensky, najlepšie skončila Radka Pulechová na 28. priečke, Nora Jenčušová bola 60. a Simona Záhorcová, ktorá sa dostala do viacerých kolízií, napokon došla do cieľa na 88. pozícii.

Začiatok pretekov poznačili technické problémy viacerých účastníčok, pre ktoré museli štart posunúť.

Preteky poznačili viaceré pády, najväčší sa stal 65 kilometrov pred cieľom.

Účastníčkou pádu bola aj Jenčušová, no dokázala vstať a vrátiť sa do pelotónu. Technický záver ovplyvnil dážď, s ktorým sa najlepšie vyrovnala Jastrabová.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Štart poznačili problémy. Paulechová skončila v elitnej tridsiatke, Jenčušová mala pád