Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešov vyhral v Košiciach

SITA|Publikované 11. mar 2009 o 19:21

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 23. kola hádzanárskej extraligy mužov.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 23. kola hádzanárskej extraligy mužov:

IS Košice - Tatran Prešov 30:33 (14:18)

Najviac gólov: Strapko 6, Guzy 5, J. Kolesár 5 - Pekár 7, Kozlov 7/6, Fuňak 6

Pok. hody: 3/3 - 7/6, vylúčení: 5 - 7, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 500 divákov

Susedské "východniarske" derby druhého tímu tabuľky s lídrom z Prešova prinieslo vyrovnaný a dobrý zápas. Košičania síce zo začiatku viedli, ale v 9. min favorizovaní hostia vyrovnali a stretnutie napokon dotiahli hádzanári Tatrana do víťazného konca.

MŠK HANT Považská Bystrica - HK 47 Trnava 35:19 (16:9)

Najviac gólov: Frajkor 8, Straka 5, Firit a Martin Kozák po 4 - Lužák 5, Ruman 4/1, Mančuška, Sakár a Vaňo po 2

Pok. hody: 0 - 1/1, vylúčení: 7 - 7, ČK: Firit za hrubý faul - Mojzes za 3 vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 500 divákov

Zápas sa od začiatku vyvíjal jednoznačne v prospech domácich, ktorí v 12. min vyhrávali 9:2 a tento sedemgólový rozdiel si udržali až do polčasovej prestávky (16:9). Po zmene strán Považania tiež potvrdzovali úlohu favorita, svoj náskok zvyšovali a napokon zvíťazili 35:19.

MHC Edymax Bardejov - ŠKP Bratislava 30:26 (17:11)

Najviac gólov: Bokol 9/4, D. Krok 7, Židišin a Čorej po 4 - Štepanovský 6/4, Kuchárik 5, Volentics 5/2

Pok. hody: 8/4 - 7/6, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Jahodka a Mičuda, 480 divákov

Hostia začali svižne, ale v bardejovskom drese sa potom rozstrieľal Bokol, ktorý tromi gólmi pomohol získať vedenie 8:4. Bratislavčania sa ťažšie presadzovali cez obranu MHC, ich veľkou prekážkou bol brankár Popčák. Prvý polčas vyhrali domáci 17:11, po prestávke tempo opadlo. Napriek tomu narástol náskok Bardejova až na 9 gólov, v závere využili hostia prestriedanie v domácom tíme na zmiernenie prehry.