Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Prešov v prvom finále Slovenského pohára zdolal Považskú Bystricu

Zľava: Martin Biel (Považská Bystrica) a Tomáš Číp (Prešov). (Autor: SITA)
SITA|25. jan 2017 o 19:55

Prešovčania zdolali svojho súpera o desať bodov, odveta je na programe 2. februára.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov majú na dosah obhajobu prvenstva v Slovenskom pohári.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka zužitkovali výhodu domácej palubovky, keď v prvom stretnutí finále národnej pohárovej súťaže 2016/2017 zvíťazili nad MŠK Považská Bystrica jednoznačne 40:30 (20:13).

Prešov v prvom finálovom zápase Slovenského pohára zdolal Považskú Bystricu: fotogaléria

25.1.2017

Prešovčania sú blízko k zisku trofeje, ktorú si doteraz vybojovali celkovo dvadsaťkrát a v ére samostatnosti trinásťkrát, z toho desaťkrát za sebou.

Hádzanári Považskej Bystrice sa môžu o svoj tretí triumf v doterajšej histórii Slovenského pohára mužov (doteraz 2001 a 2006) ešte pokúsiť v odvete, ktorá sa bude hrať na budúci týždeň vo štvrtok 2. februára 2017 so začiatkom o 18.00 h v ich hale.

Slovenský pohár mužov - prvý finálový zápas:

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 40:30 (20:13)

Prešov: Bražnyk, Čupryna - Rábek 5/1, Humeňanský, Hrstka 5, D. Krok 6, Sadovyj 5, L. Urban 3, Číp 4, Peskov 4, Vučko 5, Rešovský, Jankovič 1, Páleš 2, Carapkin, Popík

Považská Bystrica: Biel, M. Dobroň, Motlík - Pupík 5, Cifra, Š. Macháč 8, Chudoba 6, Jurák 1, Tumidalský 1, Strelec 1, Vallo 6, M. Macháč, Hároník 1, Kardoš, M. Kozák 1

Pok. hody: 1/1 - 2/0, vylúčení: 1 - 1, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda, 400 divákov

Hlasy po zápase:

Dominik Krok (spojka Tatrana Prešov): "Bol to iný duel ako pred pár dňami v extralige. Z našej strany tam bola veľká bojovnosť, hrali sme so srdcom, čo sme dokázali aj konečným výsledkom. Opäť sme sa nevyhli hluchej fáze hneď po zmene strán, ale potom sa ukázala naša sila a dopracovali sme sa k desaťgólovému náskoku pred odvetou."

Oliver Rábek (spojka Tatrana Prešov): "Sme radi, že to takto dopadlo. Nevyšiel nám síce začiatok druhého polčasu, našťastie, sme sa však rýchlo spamätali. Opäť sme získali väčší náskok a výrazné vedenie sme si potom už udržali až do konca zápasu."

Peter Tumidalský (spojka MŠK Považská Bystrica): "Chceli sme uhrať trochu lepší výsledok, ale asi je to reálny obraz rozdielu medzi oboma tímami. Prešovčania mali výhodu domáceho prostredia a hrali dobre. V úvode druhého polčasu sme ich trošku zaskočili, pri vysunutej obrane 2 - 4 postrácali nejaké lopty, čo sme dokázali využiť. Potom to trochu prečítali a už sme sa opäť ´viezli´."

Súvisiace články