Prešov je nezdolaný aj po šlágri v Hlohovci

Prešovčan Tomáš Urban.
Prešovčan Tomáš Urban. (Autor: SITA)
SITA|3. dec 2014 o 20:27

Hádzanári Prešova odohrali najvyrovnanejší tohtosezónny ligový zápas. V stredu sa pomalšie rozbiehali.

HLOHOVEC. Hádzanári Tatrana Prešov sa v stredajšom dohrávanom zápase 14. kola najvyššej slovenskej súťaže mužov tešili na palubovke HC Sporta Hlohovec z víťazstva 30:26 (15:14) a upevnenia vedúcej pozície v tabuľke.

Prešovčania odohrali najvyrovnanejší tohtosezónny extraligový zápas. Po víkendovom triumfe nad bundesligovým MT Melsungen (26:25), ktoré však znamenalo vyradenie v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF, sa pomalšie rozbiehali.

V prvom polčase museli viackrát doháňať dvojgólové manko súpera a vedenie im až tesne pred prestávkou zabezpečil krídelník Číp. Hostia ho v prvej štvrťhodine po zmene strán natiahli na štyri góly. Hoci Hlohovčania v 52. min Ďurišom znížili na 23:25, tri presné zásahy hostí vzápätí rýchlo odvrátili črtajúcu sa drámu.

Zverenci trénera Petra Dávida majú na čele poradia dvojbodový náskok pred Topoľčancami. Šarišania si na konto pripísali už 63. víťazný ligový duel v sérii a premožiteľa nenašli v 64 súbojoch extraligy za sebou.

Hádzaná - extraliga mužov - dohrávka 14. kola - streda

HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 26:30 (14:15)

Najviac gólov: Ľ. Ďuriš 5, Takáč 4, M. Baláž 4/2 - Krištopans a Číp po 6, Kopčo 4, T. Urban 4/4

Pok. hody: 4/2 - 4/4, vylúčení: 3 - 7, rozhodovali: R. Sivák a Oťapka, 850 divákov