Prešov a Košice vedú v semifinálových sériách 1:0

SITA|16. apr 2011 o 20:45

Hádzanári Prešova a Košíc si pripísali prvé víťazstvá v semifinále play-off extraliy.

Súhrn výsledkov sobotňajších prvých stretnutí semifinále play-off extraligy mužov v hádzanej (hrá sa na tri víťazstvá):

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 41:30 (20:19) - stav série 1:0

Najviac gólov: Antl 14/1, Sobol 6/1, T. Mažár 5 - Bakos 9/4, Kleis 6/1, Rábek, Szücs, Straka a Tůma po 3

Pok. hody: 6/3 - 5/5, vylúčení: 6 - 6, ČK: Szücs (N. Zámky) za faul, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 1070 divákov

Prešovčania toto stretnutie, od ktorého sa čakalo, že nebude ľahké, nezačali práve najlepšie. V 5. min prehrávali 2:5, ale v 12. min bol už stav nerozhodný 6:6. V druhom polčase sa už prejavila väčšia herná zohratosť i kondícia domáceho mužstva, ktoré si najmä rýchlymi protiútokmi vybojovalo 10-gólový náskok a ten si už udržalo do konca stretnutia. Posledný gól Tatrana strelil v záverečnej minúte brankára Krupa zo 7 m hodu.

MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice 24:28 (12:12) - stav série 0:1

Najviac gólov: Ďuriš 7/2, Vallo 5, M. Kozák 3 - Hruščák 10/2, Guzy 6, Farkašovský 4/1

Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 950 divákov

Zápas sa od začiatku hral v rýchlom tempe. Po vyrovnanom úvode si hostia v 11. min vypracovali trojgólový náskok 6:3. Domácim sa ho podarilo zlikvidovať v 23. min, keď vyrovnali na 8:8. Úvod druhého dejstva lepšie vyšiel domácim, keď v 33. min viedli 15:12. Vzápätí však Košičania strelili štyri góly po sebe. Družstvá sa následne "ťahali" o každý gól. Záver patril hosťom, ktorí sa v 51. min dostali do vedenia 23:22 a napokon v prvom semifinálovom dueli zvíťazili nad domácimi Považanmi.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov a Košice vedú v semifinálových sériách 1:0