Manchester City inkasoval po 22 sekundách, Tottenham spasil VAR

Phil Foden (vľavo) v súboji s Rossom Barkleym.
Phil Foden (vľavo) v súboji s Rossom Barkleym. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. apr 2021 o 21:42

Pozrite si výsledky anglickej Premier League.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v dohrávke 29. kola anglickej Premier League nad Southamptonom 2:1.

Vydarenú premiéru v pozícii trénera domácich absolvoval Ryan Mason, ktorý nahradil v pondelok prepusteného Josého Mourinha.

Tottenham nebodoval naplno v predchádzajúcich troch ligových súbojoch, ale proti Southamptonu dokázal v závere otočiť skóre vo svoj prospech.

Hostia viedli po polhodine hry zásluhou Dannyho Ingsa. V 60. však minúte vyrovnal a v 90. minúte premenil pokutový kop Heung-Min Son. Tottenhamu pomohol systém VAR, na základe ktorého bola nariadená penalta.

Manchester City prehrával na pôde Aston Villy od 22. sekundy, keď sa presadil John McGinn. Zverenci Pepa Guardiolu ale ešte do polčasu dokázali skóre otočiť, keď sa do streleckej listiny zapísali Phil Foden a Rodri.

Hostia hrali od 44. minúty bez vylúčeného stopéra Johna Stonesa, ale presilovku domácim v druhom polčase zmaril Matty Cash, ktorý dostal dve žlté karty v priebehu troch minút.

Premier League - výsledky:

Tottenham - Southampton 2:1 (0:1)

Góly: 60. Bale, 90. Son (z 11m) - 30. Ings

Aston Villa - Manchester City 1:2 (1:2)

Góly: 1. McGinn - 22. Foden, 40. Rodri, ČK: 57. Cash (po druhej ŽK) - 44. Stones

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City inkasoval po 22 sekundách, Tottenham spasil VAR