Sklamaný hráč FC Liverpool Trent Alexander-Arnold. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2021 o 12:20

Mestskému rivalovi doma podľahol prvýkrát v 21. storočí.

LIVERPOOL. Futbalisti FC Liverpool pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v anglickej Premier League.

Na domácom štadióne Anfield prehrali štvrtý ligový zápas za sebou, čo sa im stalo prvýkrát od roku 1923.

Zverenci Jürgena Kloppa nestačili v sobotňajšom Merseyside derby na mestského rivala Everton (0:2) a v tabuľke im patrí až šieste miesto.

Everton dobyl Anfield prvýkrát v 21. storočí

Nemecký kormidelník po zápase kritizoval najmä nedôraznú obranu obhajcov titulu.

Everton potrestal chyby mestského rivala a na ihrisku Liverpoolu vyhral prvýkrát od septembra 1999.

Skóre duelu otvoril už v 3. minúte brazílsky útočník Richarlison, keď nezaváhal zoči-voči brankárovi Alissonovi, poisťujúci druhý gól pridal v 83. minúte z pokutového kopu Gylfi Sigurdsson.

"Dostali sme góly, ktoré boli úplne zbytočné. Musíme jednoducho lepšie brániť," povedal Klopp podľa agentúry AFP.

Liverpool mal v typicky nervóznom derby viac z hry, ale zo 72 % držania lopty nevyťažil nič.

"V zakončení nám chýba kreativita. Vypracovali sme si šance, ale vo finálnej fáze sme zlyhali. V každom polčase sme spravili po jednej chybe a súper to potrestal. Prehra veľmi bolí, no musíme si z toho zobrať dobré veci a pozerať sa dopredu," dodal Klopp.

Liverpoolu sa rozšírila maródka

Liverpool, ktorý v minulej sezóne po 30 rokoch získal titul, stráca na štvrté miesto zabezpečujúce účasť v Lige majstrov tri body.

Zápas pre zranenie slabín nedohral kapitán Liverpoolu Jordan Henderson, z ihriska odišiel už v 29. minúte.

"Nevyzerá to dobre, ale musíme počkať na výsledky testov," povedal Klopp pre klubový web. Prípadná dlhšia absencia 30-ročného stredopoliara by pre tím bola ďalšou pohromou.

Kloppovi už pre zranenia chýbajú Virgil van Dijk, Joe Gomez, Joel Matip a Fabinho.

Everton zdolal Liverpool prvýkrát od roku 2010 a bodovo sa dotiahol na svojho mestského rivala, pričom odohral o jeden zápas menej.

Tréner Carlo Ancelotti bol veľmi šťastný po prvom víťazstve Evertonu na Anfield Road v 21. storočí.

"Je to skvelý darček pre našich fanúšikov. Podali sme dobrý výkon. Sústredili sme sa na pozornú obranu, čakali na naše šance a tie sme chladnokrvne využili," povedal skúsený taliansky tréner pre agentúru DPA.

Domov»Futbal»Anglicko»Tak zle na tom nebol storočie. Liverpool ťahá nevídanú sériu