Tottenham opäť zdolal majstra, výhru West Hamu zariadil Souček

Radosť hráčov Tottenhamu po góle Heung-Min Sona.
Radosť hráčov Tottenhamu po góle Heung-Min Sona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|15. aug 2021 o 17:08 (aktualizované 15. aug 2021 o 19:38)

Martin Dúbravka pre zranenie nehral.

LONDÝN. Šláger úvodného kola anglickej Premier League medzi Tottenhamom a majstrovským Manchestrom City sa skončil domácim víťazstvom 1:0. Rozhodol o tom presný zásah juhokórejského reprezentanta Heung-Min Sona.

Domáci nastúpili ešte bez kapitána anglickej reprezentácie Harryho Kanea.

Dvadsaťosemročný útočník sa k mužstvu portugalského trénera Nuna Espirita Santa pridal v riadnom tréningu len pred dvoma dňami. Nebol tak na dôležitý zápas stopercentne pripravený a chýbal aj na lavičke náhradníkov.

Majster utrpel prehru po výbornej individuálnej akcii Sona, ktorý sa po krídelnom úniku dobre uvoľnil cez obrancu a strelou k vzdialenejšej tyčke skóroval.

"Citizens" mali viacero dobrých šancí, ale tím španielskeho kouča Pepa Guardiolu zlyhal v koncovke a odišiel z Londýna bez bodu.

Zaujímavosťou je, že Manchester City prehral na pôde Tottenhamu ostatné tri ligové duely, pričom v nich ani raz neskóroval.

Naopak, neslávne vstúpili do sezóny aj futbalisti Newcastle United. Na domácom štadióne prehrali s West Hamom United 2:4. Hostia síce po polčase prehrávali 1:2, ale v druhom strelil tri góly a priebeh otočili.

Rozhodujúci moment sa zrodil v 63. minúte zápasu. Michail Antonio síce nepremenil penaltu, ale Tomáš Souček pohotovo skóroval z dorážky.

Na súpiske domácich chýbal doliečujúci sa slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka. Nahradil ho debutant v Premier League Frederick Woodman.

Tomáš Souček rozhodol svojím gólom o víťazstve West Hamu.
Tomáš Souček rozhodol svojím gólom o víťazstve West Hamu. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 1. kolo:

Newcastle United - West Ham 2:4 (2:1)

Góly: 5. Wilson, 40. Murphy - 18. Cresswell, 53. Benrahma, 63. Souček, 66. Antonio

/Martin Dúbravka (Newcastle) nefiguroval na zápasovej súpiske/

Tottenham - Manchester City 1:0 (0:0)

Gól: 55. Heung-Min Son

Tabuľka

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Tottenham opäť zdolal majstra, výhru West Hamu zariadil Souček