Salaha obral o gól VAR, obhajca titulu deklasoval nováčika

Futbalisti Manchestru City.
Futbalisti Manchestru City. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|21. aug 2021 o 15:33 (aktualizované 21. aug 2021 o 20:43)

Dve víťazstvá má zatiaľ len Liverpool.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v úvodnom zápase 2. kola najvyššej anglickej súťaže nad hráčmi Burnley 2:0.

Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa majú po dvoch zápasoch na konte plný počet bodov. Vedú ligovú tabuľku, pričom ani raz neinkasovali.

Na Anfield Road otvoril skóre v 18. minúte portugalský útočník Diogo Jota, ktorý presne hlavičkoval po centri Konstantinosa Tsimikasa.

O deväť minút neskôr rozvinil sieť aj Mohamed Salah, ale pre tesný ofsajd mu bol 99. gól v Premier League odobraný. Aj po zmene strán mali domáci herne navrch a napokon ich víťazstvo spečatil Sadio Mané.

Úradujúci majster Manchester City dosiahol po úvodnom zaváhaní prvé ligové víťazstvo v tomto ročníku. Nováčika z Norwichu deklasoval 5:0.

Po vlastnom góle hosťujúceho brankára Tima Krula pridali ďalšie zásahy Jack Grealish, Aymeric Laporte, Raheem Sterling a Riyad Mahrez.

Newcastle United prehral na trávniku Aston Villy 0:2, v bránke hostí pre zranenie opäť absentoval Slovák Martin Dúbravka.

Chýbal aj slovenský stredopoliar Juraj Kucka, ktorý má menší problém so stehenným svalom. Jeho Watford prehral na pôde Brighton & Hove Albion 0:2.

Premier League - 2. kolo:

Liverpool - Burnley 2:0 (1:0)

Góly: 18. Jota, 69. Mané

Aston Villa - Newcastle United 2:0 (1:0)

Góly: 45.+3 Ings, 62. El-Ghazi (z 11 m)

/Martin Dúbravka (Newcastle) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Leeds United - FC Everton 2:2 (1:1)

Góly: 41. Klich, 73. Raphinha - 30. Calvert-Lewin (z 11 m), 50. Gray

Manchester City - Norwich City 5:0 (2:0)

Góly: 7. Krul (vlastný), 22. Grealish, 64. Laporte, 71. Sterling, 84. Mahrez

Brighton & Hove Albion - FC Watford 2:0 (2:0)

Góly: 10. Duffy, 41. Maupay

/Juraj Kucka (Watford) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Crystal Palace - FC Brentford 0:0

Tabuľka

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Salaha obral o gól VAR, obhajca titulu deklasoval nováčika