Liverpool rozhodol gólom do Dúbravkovej brány v samom závere

Martin Dúbravka (vľavo).
Martin Dúbravka (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|4. máj 2019 o 15:48

Liverpool sa drží v boji o titul.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu zvíťazili 3:2 na trávniku Newcastlu United v sobotňajšom zápase predposledného 37. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Liverpool mal dobrý vstup do zápasu a už v 13. minúte sa ujal vedenia po presnej hlavičke Virgila van Dijka, no domáci rýchlo odpovedali, keď skóroval Christian Atsu.

Do prestávky síce Liverpoolčanom prinavrátil tesný náskok Mohamed Salah, ale po zmene strán opäť vyrovnal Salomon Rondon. Tréner hostí Jürgen Klopp zareagoval viacerými striedaniami a jeden z jeho žolíkov napokon rozhodol.

V 86. minúte skóroval hlavičkou po štandardnej situácii Belgičan Divock Origi a slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý odchytal celé stretnutie, bol bezmocný.

Liverpool sa vďaka triumfu opäť vrátil na prvé miesto tabuľky, ale druhý Manchester City má len dvojbodovú stratu a zápas k dobru.

Futbalisti Bournemouthu zvíťazili na vlastnom ihrisku nad hráčmi Tottenhamu 1:0. O jediný presný zásah v stretnutí sa postaral v nadstavenom čase druhého polčasu domáci obranca Nathan Ake.

Hostia z Londýna dohrávali duel iba s deviatimi hráčmi, keď pod sprchy predčasne putovali Son Heung-min a Juan Foyth.

Cardiff City stratil šancu na záchranu v Premier League, keď prehral na vlastnom ihrisku s Crystal Palace 2:3 a obsadí 18. miesto v ligovej tabuľke. Pred posledným kolom má manko štyroch bodov na 17. Brighton.

Premier League - 37. kolo

• Newcastle United - FC Liverpool 2:3 (1:2)

Góly: 20. Atsu, 54. Rondon - 13. van Dijk, 28. Salah, 86. Origi

/Brankár Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

• Bournemouth - Tottenham 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Aké, ČK: 43. Son Heung-min, 48. Foyth (obaja Tottenham)

• West Ham - Southampton 3:0 (1:0)

Góly: 16. a 69. Arnautovič, 72. Fredericks

• Wolverhampton - Fulham 1:0 (0:0)

Gól: 75. Dendoncker

• Cardiff City - Crystal Palce 2:3 (1:2)

Góly: 31. Kelly (vlastný), 90. Reid - 28. Zaha, 39. Batshuayi, 70. Townsend

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool rozhodol gólom do Dúbravkovej brány v samom závere