Liverpool nečakane zaváhal s nováčikom, Arsenal prehral po góle Aubameyanga

Kapitán FC Liverpool Jordan Henderson v zápase proti Fulhamu.
Kapitán FC Liverpool Jordan Henderson v zápase proti Fulhamu. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. dec 2020 o 17:57

Naplno nebodoval ani Tottenham.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu iba remizovali v nedeľňajšom stretnutí najvyššej anglickej súťaže na ihrisku Fulhamu 1:1.

Na pôde nováčika súťaže síce mali územnú prevahu, ale ťažko sa dostávali do vyložených gólových šancí. Po prvom polčase prehrávali 0:1 a až v 79. minúte im aspoň bod zabezpečil premenenou penaltou Mohamed Salah.

Iba na lavičke náhradníkov bol slovenský brankár Marek Rodák.

Liverpool okrem straty bodov môže mrzieť aj zranenie Dioga Jotu. Portugalčan ho utrpel počas stredajšieho zápasu Ligy majstrov na ihrisku Midtjyllandu.

"Je to horšie, ako to vyzerala, ale lepšie, ako sme si mysleli. Videlo to viacero chirurgov a našťastie operácia nie je nutná. Nevieme ešte presnú dĺžku absencia, ale bude to jeden a pol až dva mesiace," povedal Jürgen Klopp.

Diogo Jota v zápase Ligy majstrov proti Midtjyllandu.
Diogo Jota v zápase Ligy majstrov proti Midtjyllandu. (Autor: SITA/AP)

V nedeľu nebodovali naplno ani futbalisti Tottenhamu Hotspur. V malom londýnskom derby remizovali s Crystalom Palace 1:1.

Hostia otvorili skóre v prvom polčase vďaka svojmu kanonierovi Harrymu Kaneovi, ale o dva body ich obral v 81. minúte Jeffrey Schlupp.

Ešte horšie dopadol Arsenal, ktorý v domácom prostredí nestačil na Burnley 0:1. S týmto súperom prehral vôbec prvý ligový zápas od roku 1974.

O rozhodujúci moment sa paradoxne postaral gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý si po rohovom kope Burnley strelil vlastný gól.

Sklamaní boli aj hráči Sheffieldu United, ktorí sa stále nedočkali víťazstva.

Na ihrisku Southamptonu prehrali jednoznačne 0:3 a s jediným bodom sú na dne ligovej tabuľky. Domáci naplno bodovali po dvoch zápasoch.

Premier League - 12. kolo:

• Fulham - Liverpool 1:1 (1:0)

Góly: 25. Reid - 79. Salah (z 11 m)

/Marek Rodák (Fulham) sedel na lavičke náhradníkov/

• Crystal Palace - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)

Góly: 81. Schlupp - 23. Kane

• FC Arsenal - Burnley 0:1 (0:0)

Gól: 73. Aubameyang (vlastný), ČK: 58. Xhaka (Arsenal)

• Leicester City - Brighton 3:0 (3:0)

Góly: 27. a 44. Maddison, 41. Vardy

• Southampton - Sheffield United 3:0 (1:0)

Góly: 34. Adams, 62. Armstrong, 83. Redmond

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool nečakane zaváhal s nováčikom, Arsenal prehral po góle Aubameyanga